Teigiama, kad šiuos pastebėjimus CNN išsakė Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono patarėjas užsienio politikos klausimais Emmanuelis Bonnas.
Pasak jo, yra ženklų, kad Kinija remia Rusijos Federaciją, o vėliau perduoti kariniai reikmenys naudojami fronte Ukrainoje.
„Taip, yra ženklų, kad jie [Kinija] daro tai, ko mes nenorime, kad jie darytų. Kiek mums yra žinoma, Kinija perduoda reikšmingą kiekį karinės pagalbos Rusijai“, – sakė jis.
Vėliau Prancūzijos pareigūnai taip pat patikslino, kad E. Bonnas omenyje turėjo, jog Kinija su Rusija dalijasi dvejopo naudojimo technologijoms, taip pat perduoda šalmus, neperšaunamas liemenes.
Rusija ir Kinija pradėjo bendras karinio jūrų laivyno pratybas
Rusija ketvirtadienį pranešė, kad Japonijos jūroje pradėjo bendras karinio jūrų laivyno pratybas su Kinija.
Šiomis pratybomis abi šalys siekia stiprinti karinį bendradarbiavimą.
Pastaraisiais metais Pekinas ir Maskva sustiprino ekonominį bendradarbiavimą ir diplomatinius ryšius, o nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, jų bendravimas tapo dar glaudesnis.
Nors Pekinas save laiko neutraliu karo klausimu, jo atsisakymas pasmerkti Maskvos invaziją paskatino daugelį Kyjivo sąjungininkų apkaltinti Kiniją palankumu Rusijai.
Rusijos gynybos ministerija teigė, kad iki sekmadienio vyksiančių pratybų pagrindinis tikslas – stiprinti abiejų šalių jūrų bendradarbiavimą ir palaikyti stabilumą bei taiką Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.
Ministerija nurodė, kad pratybų metu bus vykdomos kovos su povandeniniais laivais misijos ir jūrų mūšiai, taip pat laivų lydėjimas jūra ir oru. Ji pridūrė, kad taip pat planuojama vykdyti bendrą artilerijos šaudymą.
Anot Gynybos ministerijos, šiose pratybose rusų kariniam jūrų laivynui atstovauja du priešlaiviniai laivai, dvi korvetės ir pagalbiniai laivai.
Sekmadienį Pekinas pranešė, kad siunčia penkis karo laivus, įskaitant valdomų raketų eskadrinį minininką.
Pratybose dalyvauja daugiau kaip 30 abiejų šalių karinio jūrų laivyno orlaivių, įskaitant priešlaivinius lėktuvus, sraigtasparnius ir gaudančiuosius naikintuvus, pranešė Rusijos ministerija.
Praėjusį mėnesį Pekinas ir Maskva vykdė bendrą oro patruliavimą virš Japonijos ir Rytų Kinijos jūrų, o šie skrydžiai privertė Pietų Korėją imtis atsargumo priemonių ir dislokuoti naikintuvus.
Tai buvo šeštasis toks Kinijos ir Rusijos patruliavimas regione nuo 2019 metų.