Leidinys „Luna NG“ vadina „superdronu, kuris gali matyti ir girdėti“. Lengvasis žvalgybinis dronas gali nepertraukiamai skristi 12 valandų didesniu nei 100 kilometrų atstumu, o didžiausias skrydžio aukštis – 5 tūkst. metrų, sakoma pranešime.
Ukrainai planuojamus perduoti rinkinius sudarys antžeminė valdymo stotis, keli bepiločiai orlaiviai ir paleidimo katapulta.
Nuo tada, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Vokietija atsisakė tradiciškai pacifistinės pozicijos ir nusiuntė Kyjivui daugybę ginklų – nuo oro gynybos iki artilerijos sistemų.
Anksčiau šiemet Berlynas pradėjo siųsti Ukrainai pažangius tankus „Leopard“. Kyjivas ilgus mėnesius prašė sunkiosios ginkluotės jo kontrpuolimui prieš Rusiją paremti.
Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba paragino Vokietiją atsiųsti jo šaliai sparnuotųjų raketų „Taurus“ ir atmetė būgštavimus, kad tai sukels eskalaciją.
Ukrainai reikia „Taurus“ raketų, kad būtų išgelbėta daugiau karių ir civilių gyvybių, paspartintas jos teritorijų išlaisvinimas ir greičiau užbaigtas karas“, sakė ministras interviu „Bild“.
Pasak jo, šių raketų pagalba Ukraina gali „pasiekti Rusijos okupacines pajėgas Ukrainos teritorijoje toli už fronto linijos, sutrikdyti jų logistiką ir sunaikinti vadavietes bei amunicijos sandėlius“, o „nė vienas iš ankstesnių Vokietijos sprendimų tiekti Ukrainai naujus ginklus nesukėlė konflikto eskalacijos“.