Rytų šalių ekspertas Ruslanas Suleimanovas „Spektr“ pažymėjo, kad Rijadas šiuo metu bando tarpininkauti šalims be skambių pareiškimų. Pakviestos tokios šalys, kaip Indija ir Kinija, bet nėra Rusijos. Jokių
Galimai, Indijos, Kinijos ir kitų oficialiai nepasmerkusių Rusijos ir sankcijų jai nepaskelbusių šalių, dabartines nuotaikas lemia tai, kad blickrigas nepavyko, karas užsitęsė, ir nors Ukrainai toks užsitęsęs karas daug kainuoja, tačiau Rusijai jis kainuoja įvaizdžiu.
Jeigu vidinę įtampą Kremliui pavyksta užgniaužti, tai kitos šalys nenori taip ilgai ir nuobodžiai žaisti Putino imperinių žaidimų. Jeigu jis būtų greitai pasiekęs savo tikslus Ukrainoje, tai ir neapsisprendusių šalių, ar net tų, kurios simpatizuoja Kremliui, nuotaikos būtų visai kitos. Dabar visi supranta, kad Vakarai nepaliks Ukrainos vienos, o problemą kažkaip reikia spręsti.
Rusija karo metu taip ir nesugebėjo įrodyti to, ką pati nuolat tvirtina – jog yra pasaulinio lygio galios valstybė.
M. Podoliakas pripažino, kad kai kurios derybose dalyvavusios šalys niekaip negali suprasti, kodėl Rusija turi atitraukti kariuomenę iš okupuotų teritorijų.
„Sunkiausia visada aptarinėti klausimą, kodėl Rusija turi palikti Ukrainos teritoriją. Kai kurios šalys, aišku, ne visos, proukrainietišką poziciją užimančios valstybės nuo pat šio karo pradžios viską aiškiai supranta, tačiau kai kurios vis dar galvoja, kad čia yra kažkokių teritorinių nesutarimų klausimas. Bandoma teigti, kad Rusija puola teritoriją būtent dėl jos (užgrobimo) – kalbama apie Ukrainos rytus. (Tačiau) palikus kažką Rusijos Federacijai, nors mažiausią gabalėlį – tai reikštų, kad karas paprasčiausiai perkeltas į kitus etapus“, – aiškino jis.
tv3.lt tinklalaidėje žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk aptarė neseniai vykusį šalių susitikimą dėl Rusijos karo Ukrainoje, į kurį nebuvo pakviesta pati Rusija.
„Rusai nedalyvavo ir tai yra didelis laimėjimas tiek Ukrainai, tiek Vakarams. Tokiu būdu, manoma, tokios valstybės, kaip Indija, Kinija, parodė savo nuovargį. Kitas variantas – parodė netikėjimą Rusijos galia. Tai buvo smūgis Rusijos įvaizdžiui – tikėtina, kad užsitęsus karui Rusija pralaimi tas šalis, kurios svyravo. <…> Manoma, kad tai yra signalas Rusijai iš tų šalių, kad jos praranda kantrybę, nusibodo laukt, kada čia tą Kyjivą „per tris dienas“ užims, tos trys dienos jau užsitęsė iki pusantrų metų“, – pasakojo A. Jakimčuk.
Visą tinklalaidę galite pasižiūrėti čia: