Išskirtiniame interviu „Sky News“ generolas K. Budanovas pareiškė, kad Rusijoje jau vyksta perversmas, kuriuo siekiama nušalinti V. Putiną.
Paklaustas, ar šis procesas Rusijoje jau išties prasidėjo, jis atsakė: „Taip, jie juda šia kryptimi ir to neįmanoma sustabdyti“.
Jis taip pat pridūrė, kad V. Putino sveikata yra itin prastos būklės.
„Galime patvirtinti, kad V. Putinas yra labai prastos psichologinės ir fizinės sveikatos. Jis labai sunkiai serga. Jis serga keliomis ligomis vienu metu, viena iš ligų yra vėžys“, – teigė K. Budanovas.
Grozevas: „Vladimiras Putinas serga sunkiu vėžiu“
Tai nėra pirmas kartas, kada kalbama apie tai, kad V. Putinas serga vėžiu. Tarptautinės tyrėjų grupės „Bellingcat“ tyrėjas Christo Grozevas kiek anksčiau teigė iš Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimo oligarcho sužinojęs, kad V. Putinas serga sunkia onkologine liga.
Anot tiriančiojo žurnalisto, ligą patvirtino vienas iš V. Putino aplinkos oligarchų, skelbia UNIAN.
„2014 metais vienas iš šių oligarchų buvo tiesiogine prasme šalia Putino tame susitikime, kur jis kalbėjo, kaip būtų gerai užvaldyti Krymą. Tai yra, žmogus yra gana artimas Putinui. Ir yra įrašas, kur šis oligarchas pasakoja, kokios Putino sunkios onkologinės ligos“, – pažymėjo Ch. Grozevas.
Kiek anksčiau Ch. Grozevas pasidalijo turima informacija apie mįslingą laišką Rusijos saugumo vadovams. „Bellingcat“ eksperto nuomone, sujudimas V. Putino aplinkoje šia tema rodo, kad abejonė dėl jo sveikatos jau pasklido, o tai pakeičia nusiteikimą vykdyti nusikalstamus įsakymus.
„Be duomenų negaliu patvirtinti. Tačiau jam labai artimi oligarchai (pasakojo), kad Lubianka (KGB ir FSB – red. past.)prieš mėnesį išplatino laišką visiems FSB vadams, kuriame nurodyta nekreipti dėmesio į kalbas, kad Putinas sunkiai serga. Jie visi pagalvojo, kad yra atvirkščiai. Jau net nebesvarbu, ar teisybė tai, kad jis sunkiai serga, svarbu, kad jo aplinka taip galvoja. Tai keičia formulę, tai yra svarbus sprendimų priėmimo faktorius“, – paaiškino Ch. Grozevas.
Eksperto teigimu, faktas, kad šalia jo esantys asmenys žino apie V. Putino ligą, mažina jo duodamų įsakymų vykdymo riziką.
„Dėl šios priežasties vargu ar kas priimtų įsakymą spausti ant branduolinio mygtuko, suprasdami, kad [Putino] nebus po šešių mėnesių. O kas tada apsaugos nuo Niurnbergo proceso? Todėl pats supratimas – gyvas jis ar negyvas – tai jau savaime vaidina subjektyvų vaidmenį šiame kare“, – aiškino jis.