Apie tai feisbuke pranešė generalinė prokurorė Iryna Venediktova, praneša „Ukrinform“.
„Prancūzijos misija kartu su Ukrainos ekspertais dirbo su kai kuriais neatpažintų kūnų DNR profiliais ir jau nustatė 5 atitikmenis su šeimos nariais, ieškančiais artimųjų. 74 dingusių civilių artimieji perdavė genetinę medžiagą Bučoje Prancūzijos misijai DNR tyrimui atlikti“, – rašė ji.
I. Venediktova pridūrė, kad DNR tyrimai tęsiasi. Anot jos, iš pradžių prancūzų ekspertai planavo Ukrainoje dirbti 15 dienų, tačiau padeda jau mėnesį.
„Tarptautinė parama yra esminis veiksnys, lemiantis mūsų pergalę teisiniame mūšio lauke“, – sakė ji.
Bučos meras: rusai gyventojus žudė pagal iš anksto sudarytus sąrašus
Per žudynes Bučoje Rusijos pajėgos turėjo iš anksto sudarytus sąrašus su pavardėmis, kuriuos žmones reikia nužudyti, teigė miesto meras Anatolijus Fedorukas.
Bučos merą prieš porą savaičių citavo ukrainiečių naujienų agentūra UNIAN.
„Jie turėjo sąrašus – aš juos mačiau. Jie nebuvo rašyti ranka. Kažkas iš vietinių gyventojų tai padiktavo. Galbūt būta ir bendradarbiavimo. Tai reiškia, kad jie iš anksto žinojo, pas ką eina, kokiu adresu ir kas tas asmuo yra“, – teigė A. Fedorukas.
Anot jo, tarp žmonių, kurie turėjo būti nužudyti, buvo ir pareigūnų pavardžių.
„Kadangi esame sostinės priemiestyje, čia gyveno labai daug valdininkų ir politikų. Ačiū Dievui, jiems pavyko palikti Bučą turimomis galimybėmis. Jie (okupantai – UNIAN.) tenkinosi tais, kurie liko. Iš esmės tai buvo aktyvistai, ypač ATO dalyviai“, – pridūrė A. Fedorukas.
Meras pridūrė, kad okupantai veikė pagal aukščiausios Rusijos karinės vadovybės nurodymus, mat po Bučos žudynių buvo apdovanoti.
Užėmę Kyjivo priemiestį Rusijos kariai negailestingai žudė Bučos gyventojus. Rusija iki šiol tvirtina, kad žudynės Bučoje buvo provokacija ir teigia nieko bendro su karo nusikaltimais neturinti.
Vis dėlto paviešinti vaizdo įrašai liudija, kad Bučos žudynėse rusai dalyvavo.