Jautriame vaizdo įraše tiesiai iš „Azovstal“ gamyklos 36-osios atskirosios jūrų pėstininkų brigados vadas Serhijus Volyna papasakojo apie sudėtingą dabartinę situaciją ten. Gynėjams ir civiliams kritiškai trūksta vandens ir maisto, jie sužeisti ir neturi tinkamų vaistų bei medikų.
„62 dienas kovojame visiškai apsupti. Dabar esame „Azovstal“ gamykloje, vykdome užduotį kartu su „Azovo“ pulku ir kitais kariais.
Mūsų gretose yra daugiau nei 600 sužeisti kariai, kuriems reikalinga medicininė pagalba. Čia nėra tinkamų sąlygų, vaistų, personalo, kuris galėtų jiems padėti. Tarp mūsų yra sužeistų civilių gyventojų, kuriems taip pat reikalinga pagalba, suteikiame jos, kiek pajėgiame. Su mumis yra civiliai – dešimtys vaikų, daug neįgaliųjų, daug senolių. Situacija labai sudėtinga. Yra didelių problemų su vandeniu, maistu“, – pasakojo S. Volyna.
„Kreipiausi į visus pasaulio lyderius, kreipiausi į diplomatus, į popiežių Pranciškų, rėkiau, kiek galėjau, kad mus išgirstų ir padėtų surengdami gelbėjimo operaciją“, – tęsė S. Volyna.
JT mobilizuoja komandą evakuacijai iš Mariupolio metalurgijos gamyklos
Jungtinės Tautos paskelbė, kad jų humanitarinis biuras mobilizuoja patyrusią komandą iš viso pasaulio sudėtingai civilių evakuacijai iš Mariupolio metalurgijos gamyklos koordinuoti.
Evakuacija iš apsiaustos gamyklos „Azovstal“ nuniokotame Mariupolio uostamiestyje Ukrainos pietryčiuose būtų vykdoma su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus Komitetu (TRKK).
JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį per beveik dvi valandas trukusį susitikimą akis į akį iš principo sutarė dėl JT ir TRKK dalyvavimo evakuojant žmones iš „Azovstal“.
Didžiulis gamyklos kompleksas, kuris yra beveik visiškai sugriautas per rusų atakas, yra paskutinis organizuoto ukrainiečių pasipriešinimo židinys Mariupolyje. Pranešama, kad bunkeriuose po sugriauta gamykla yra maždaug 2 tūkst. karių ir 1 tūkst. civilių.
JT atstovas Farhanas Haqas trečiadienį žurnalistams sakė, kad organizacija bando A. Guterreso ir V. Putino susitarimą paversti detaliu, tikrovėje veikiančiu susitarimu.
„Galiausiai norime užtikrinti, kad būtų gerbiamas ugnies nutraukimas, kad galėtume saugiai perkelti žmones“, – sakė jis.
F. Haqo teigimu, JT pareigūnai trečiadienį toliau diskutavo su pareigūnais Maskvoje ir Kyjive dėl „veikiančios struktūros savalaikei civilių evakuacijai sukūrimo“.
Pasak jo, tikslus grafikas priklausys nuo to, kaip baigsis diskusijos tarp JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) ir Rusijos Gynybos ministerijos, taip pat tarp JT krizių koordinatoriaus Ukrainoje Amino Awado ir pareigūnų Kyjive, kur A. Guterresas ketvirtadienį susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.