Nuo karo pradžios Rusija jau neteko 37 870 karių, generalinio štabo pranešimą cituoja UNIAN.
Rusai taip pat neteko šios technikos:
► bakai – 1667 (+18 per vieną dieną),
► šarvuotos kovos mašinos ‒ 3852 (+20 per vieną dieną),
► artilerijos sistemos – 840 (+1 per vieną dieną),
► oro gynybos priemonės – 109,
► lėktuvai – 219 (+2 per vieną dieną),
► sraigtasparniai – 188,
► bepiločiai – 681 (+3 per vieną dieną),
► sparnuotosios raketos – 155,
► laivai – 15,
► automobilių įranga ir autocisternos – 2704 (+16 per vieną dieną),
► kita įranga.
„Didžiausius nuostolius priešas patyrė Kramatorsko kryptimi. Duomenys atnaujinami. Nugalėkime okupantus! Kartu mes laimėsime! Mūsų stiprybė tiesoje!“ – pridūrė generalinis štabas.
Britų žvalgyba: Rusijos pajėgos praranda pagreitį
Rusų okupantai nedideliais būriais veržiasi į Donbasą, tačiau per pastarąsias tris dienas jie nesugebėjo žymiai pasistūmėti į priekį nė vienoje fronto dalyje. Dėl šios priežasties jie rizikuoja prarasti pagreitį, įgytą užėmus Lysyčanską, sako britų žvalgyba.
„Donbase Rusijos pajėgos toliau vykdo artilerijos smūgius plačiame fronte, po to kai kuriose vietovėse atliekamos nedidelių dalinių, susidedančių iš kuopų ir būrių, bandomosios atakos. Tačiau per pastarąsias 72 valandas jie nepasiekė reikšmingų teritorinių tikslų laimėti ir rizikuoja prarasti pagreitį, įgytą užėmus Lysyčanską“, – UNIAN cituoja JK gynybos ministerijos ataskaitą.
Joje taip pat teigiama, kad rusams padidinti puolimo tempo neleidžia sovietinė technika, turimi ginklai ir naudojama taktika.
Britų žvalgyba analizėje taip pat atkreipė dėmesį į keturšales Ukrainos, Rusijos, JT ir Turkijos derybas. Derybos buvo susijusios su grūdų eksportu ir karo belaisvių mainais. Nepaisant sėkmingų derybų, diplomatinė karo pabaiga dabar tebėra labai mažai tikėtina, teigia britai.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.
Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.