• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi atvyko į Ukrainą, kad įvertintų padėtį rusų okupuotoje Zaporižios branduolinėje jėgainėje.

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi atvyko į Ukrainą, kad įvertintų padėtį rusų okupuotoje Zaporižios branduolinėje jėgainėje.

REKLAMA

„Šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriame tam, kad įvertintume jėgainės aušinimo funkcijų būklę“, – iki planuojamo vizito elektrinėje antradienį Kyjive kalbėdamas su žurnalistais sakė R. Grossi.

Sunaikinus Kachovkos užtvanką, vandens aušinimui tiekimas tapo labai „silpnas“, sakė R. Grossi. Trečiadienį lankydamasis jėgainėje TATENA vadovas nori įvertinti jėgainės vadovų taikomas izoliavimo priemones.

R. Grossi pranešė taip pat įvertinsiąs ukrainiečių darbuotojų padėtį, kurioje jie atsidūrė po to, kai nebegalėjo dirbti, nes Rusijos branduolinės energetikos bendrovė nesudarė su jais darbo sutarčių.

„Man vienas iš svarbiausių dalykų yra įvertinti šio sprendimo poveikį (jėgainės) darbui“, – kalbėjo R. Grossi.

Branduolinė jėgainė šiuo metu yra uždaryta ir neveikia. TATENA teigimu, Rusijos pilietybę priėmė ir darbo sutartis su Rusijos branduolinės energetikos bendrove „Rosatom“ pasirašė tik maždaug 4 500 iš daugiau nei 11 000 jėgainės darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

R. Grossi taip pat pridūrė, kad objekte esančių TATENA stebėtojų galimybės atlikti patikrinimus yra ribotos, tačiau matyti šiokia-tokia pažanga. Lankydamasis Kyjive jis susitiko su Ukrainos energetikos ministru Germanu Galuščenko ir prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

REKLAMA

Grįždamas iš Ukrainos R. Grossi planuoja apsilankyti Maskvoje, kur dalyvaus „aukšto lygio diskusijose dėl jėgainės ateities“.

Didžiausią Europoje branduolinę jėgainę užėmusi Rusija paskelbė 2022 m. kovo pradžioje, netrukus po to, kai prasidėjo invazija kaimyninėje Ukrainoje. Jėgainė stovi ginčijamoje pafrontės teritorijoje.

Jėgainės reaktoriai buvo išjungti 2022 m. rugsėjį, o jiems nuolat aušinti elektros energijos šiuo metu negaminančiai jėgainei yra reikalingas išorinis maitinimas.

Rusijos karo Ukrainoje metu jėgainėje jau keletą kartų buvo dingusi elektra.

Jau ilgą laiką girdėti perspėjimai dėl galimybės, kad padėtis gali tapti nevaldoma ir dėl to gali kilti branduolinė katastrofa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų