Laikraštis „Liberty Times“ teigė, kad antradienį dronas buvo pastebėtas maždaug už 9,3 km nuo Madzu salose esančio Nangano oro uosto ir ore išbuvo maždaug 20 minučių.
Kinija laiko savarankiškai valdomą Taivaną savo teritorijos dalimi, ir yra pareiškusi, kad vieną dieną susigrąžins jo kontrolę, prireikus – jėga.
Be karinio spaudimo, kurį daro Kinijos kariniai lėktuvai ir laivai, beveik kasdien aptinkami prie salos, Taivanas susiduria su civilinių ir neatpažintų dronų, kurie stebi ir persekioja karius, įsiveržimais.
Kariuomenės Madzu gynybos vadavietė patvirtino, kad antradienio rytą buvo aptiktas neįvardytas „Kinijos karinis dronas“.
Madzu yra maždaug už 200 km į šiaurės vakarus nuo Taibėjaus, bet daug arčiau žemyninės Kinijos.
„Kadangi jo skrydžio maršrutas buvo arti civilinių orlaivių kilimo ir tūpimo kanalų, Nangano oro uosto bokštui buvo pranešta atlikti atitinkamus veiksmus, kad būtų užtikrinta aviacijos sauga“, – teigiama pranešime neišsiplečiant.
Balandį Taivano kariuomenė pranešė, kad kariai mažytėje Erdano saloje, priklausančioje Dzinmeno salynui, esančiam prie Kinijos žemyninės dalies, yra padidintos parengties dėl, kariuomenės teigimu, Kinijos civilinių dronų provokacijų.
2022 metais Taivano kariai Dzinmene numušė nenustatytą civilinį droną po tuometinės Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) vizito Taibėjuje.
Pastaraisiais metais Pekinas padidino karinį spaudimą Taibėjui ir beveik kasdien aplink salą dislokuoja naikintuvus, dronus ir karinius laivus. Ekspertai tai vadina „pilkosios zonos taktika“, kuri neprilygsta atviriems karo veiksmams, bet pareikalauja sustiprinto Taivano karių budrumo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!