„Žinoma“, – atsakė ispanų premjeras į Pasaulio ekonomikos forume Davose žurnalistų pateiktą klausimą, ar šios dvi šalys siųs savo delegacijas į birželio 28–30 dienomis vyksiantį susitikimą.
„Jos yra didelės demokratijos, labai gerai įsitvirtinusios ir konsoliduotos demokratijos, ir manau, kad NATO ir Europos Sąjungai taip pat labai svarbu, kad jos būtų NATO sąjungininkės“, – pridūrė jis.
Premjeras taip pat pažadėjo, kad Ispanija paspartins savo parlamentinę procedūrą, kad pritartų abiejų šalių įstojimui į aljansą.
Švedija ir Suomija pateikė paraiškas stoti į transatlantinį aljansą po Rusijos invazijos į Ukrainą vasario 24 dieną.
Tačiau jų narystei turi pritarti visos 30 NATO narių, o Turkija perspėja, kad kol kas nepalaikys jų narystės siekio.
Turkija jau seniai kaltina Šiaurės šalis, ypač Švediją, turinčią gausią turkų imigrantų bendruomenę, teikiant prieglobstį ekstremistinėms kurdų grupuotėms ir JAV gyvenančio pamokslininko Fethullah Guleno šalininkams. Ankara ieško F. Guleno dėl nepavykusio bandymo 2016 metais surengti valstybės perversmą.
Švedija ir Suomija šią savaitę siųs delegacijas į Ankarą, tikėdamosi išspręsti nesutarimus su Turkija, anksčiau antradienį pranešė Suomijos užsienio reikalų ministras Pekka Haavisto.
Abiejų šalių siekis prisijungti prie NATO yra vienas reikšmingiausių Europos saugumo architektūros pokyčių per pastaruosius dešimtmečius, ypač dėl to, kad Suomija turi daugiau kaip 1,3 tūkst. km sieną su Rusija.