Tikimasi, kad bus paskelbti svarbiausi politiniai sprendimai 2024 metams.
Pastaraisiais metais Kim Jong Unas, atsisakęs kadaise tradicinės Naujųjų metų dienos kalbos, Korėjos darbininkų partijos plenarinį susirinkimą naudojo kaip platformą politikos kryptims tokiose srityse kaip saugumas, diplomatija ir ekonomika išdėstyti.
Šių metų susitikimas užbaigia metus, per kuriuos Pchenjanas sėkmingai paleido žvalgybos palydovą, savo konstitucijoje įtvirtino branduolinės valstybės statusą ir išbandė pažangiausią tarpžemyninę balistinę raketą (ICBM).
„Didžiulio posūkio ir didelių pokyčių metus“
Antradienį Kim Jong Unas apibūdino 2023-iuosius kaip labai svarbius „didžiulio posūkio ir didelių pokyčių metus“, pranešė oficialioji Šiaurės Korėjos centrinė naujienų agentūra KCNA.
Pchenjanas pamatė „akis atveriančias pergales ir įvykius, pasiektus visose socialistinės statybos ir nacionalinės galios stiprinimo srityse“, – sakė Kim Jong Unas.
Jis taip pat sakė, kad Pchenjano nauji strateginiai ginklai, įskaitant žvalgybos palydovą, negrįžtamai pastatė Šiaurės Korėją į karinės galios poziciją.
Susitikime bus aptarti šeši pagrindiniai klausimai, nurodė KCNA, įskaitant Šiaurės Korėjos nacionalinės politikos įgyvendinimo per šiuos metus apžvalgą, taip pat 2024 metų nacionalinio biudžeto ir „kovos krypties“ apžvalgą.
Kim Jong Unas praėjusią savaitę pareiškė, kad Pchenjanas nedvejodamas surengtų branduolinę ataką, jei, anot lyderio, būtų išprovokuotas branduolinėmis bombomis.
Praėjusią savaitę Šiaurės Korėja trečią kartą šiais metais išbandė savo pažangiausią kietojo kuro ICBM „Hwasong-18“.
Praėjusį mėnesį Pchenjanui paleidus karinį šnipinėjimo palydovą, kuris, jo teigimu, greitai pradėjo teikti Jungtinių Valstijų ir Pietų Korėjos karinių objektų vaizdus, buvo dar labiau pakenkta ryšiams su Pietų Korėja.
Paleidimas sužlugdė Korėjų karinį susitarimą, sudarytą siekiant sumažinti įtampą pusiasalyje, ir abi šalys sustiprino saugumą jas skiriančioje demilitarizuotoje zonoje (DMZ).