NATO pirmadienį paskelbė, kad tūkstančiai Šiaurės Korėjos karių juda prie fronto linijos, tai paskatino Kyjivą reikalauti daugiau ginklų ir tarptautinių planų, kad šiuos karius pavyktų kuo ilgiau išlaikyti nuošalyje, praneša „Reuters".
Rusijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministrė Choe Son Hui antradienį atvyko į Maskvą.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį po derybų su Pietų Korėjos prezidentu Yoonu Suk Yeolu pareiškė, kad Šiaurės Korėjos įsitraukimas į karą pereina į naują etapą.
Pietų Korėja, kuri po 1950–1953 m. Korėjos karo dešimtmečius tebėra techniškai kariaujanti su Šiaurės Korėja, taip pat pasmerkė tokį karių dislokavimą, o Seulo pareigūnai nerimavo dėl to, ką Rusija mainais gali suteikti Pchenjanui.
„Šis karas tampa internacionalizuotas ir apima daugiau nei dvi šalis“, – sakė V. Zelenskis.
Pietų Korėjos prezidentas, kalbėdamas su V. Zelenskiu, sakė, kad Šiaurės Korėjos kariai, bendradarbiaudami su Rusija, galėtų pasisemti karinių žinių, o tai sukeltų didelę grėsmę Pietų Korėjos saugumui.
Pietų Korėja pareiškė, kad gali pradėti tiekti ginklus Ukrainai, jei Šiaurės Korėjos kariai prisijungs prie Rusijos pajėgų. Pats V. Putinas neketina neigti, kad šiuo metu Šiaurės Korėjos kariai yra Rusijoje.
„Kariai greičiausiai atliks pagalbinius vaidmenis ir sudarys mažiau nei 1 procentą visų Rusijos pajėgų“, – sakoma Strateginių ir Tarptautinių studijų centro (CSIS) ekspertų grupės pranešime.
Keli tūkstančiai Šiaurės Korėjos karių nepakeis karo eigos, todėl tai gali būti Rusijos bandymas pabrėžti Maskvos galią, – sakė Vakarų diplomatas.
Karinis bendradarbiavimas
Pentagonas apskaičiavo, kad 10 000 Šiaurės Korėjos karių buvo dislokuoti rytinėje Rusijoje, kurioje vykdė karines pratybas ir treniruotes.
Pasak JAV, Pietų Korėjos ir Ukrainos žvalgybos pareigūnų, Šiaurės Korėja kelis mėnesius tiekia Rusijai trumpojo nuotolio balistines raketas, artilerijos sviedinius ir kitus ginklus.