Apie tai kalbėta Ankaroje vykusiame karo belaisvių šeimų atstovų susitikime su Ukrainos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Turkijoje Vasilijumi Bodnaru, praneša „Ukrinform“.
„Šiandien aišku, kad gauname ne tik mainų metu nukankintų karo belaisvių kūnus, bet ir kūnus, kuriems, deja, trūksta vidaus organų. Tai patvirtina, kad juodoji organų transplantacijos rinka Rusijos Federacijoje yra aktyvi ir, deja, joje dalyvauja mūsų karo belaisviai. Todėl manau, kad šia informacija reikia pasidalyti su visu pasauliu, kad šis nusikaltimas būtų sustabdytas“, – sakė vieno iš karo belaisvių, Mariupolio gynėjo, žmona.
„Taip pat norėčiau paprašyti Turkijos, kaip šalies globėjos sprendžiant visus humanitarinius klausimus, susijusius su apsikeitimu karo belaisviais, pasisakyti“, – pridūrė karo belaisvio žmona.
Atsisako grąžinti Mariupolio gynėjus
Ji pabrėžė, kad Rusija atsisako grąžinti ir įtraukti Mariupolio gynėjus, tapusius karo belaisviais, į mainų sąrašus.
„Tai tikras skausmas, kuris mus motyvuoja dirbti greičiau ir skatina mūsų tarptautinius partnerius imtis tam tikrų veiksmų. Vienas iš pagrindinių reikalavimų – sukurti tarptautinę medicinos komisiją, kuri ištirtų mūsų karo belaisvių sąlygas ir padėtų jiems kovoti su sveikatos problemomis... Ir tai yra vienas iš pranešimų, kurie buvo perduoti Turkijos pusei“, – pareiškė Ukrainos ambasadorius Turkijoje Vasilijus Bodnaras.
Lankydamiesi Ankaroje Mariupolio karo belaisvių šeimų atstovai susitiko su Turkijos prezidento vyriausiuoju patarėju Yalcınu Topcu ir Turkijos vyriausiuoju ombudsmenu Serefu Malkocu.
Karo belaisvių kūnų be vidaus organų grąžinimas yra ne tik humanitarinis klausimas, bet ir karo nusikaltimas pagal tarptautinę teisę.
Organų paėmimas iš karo belaisvių pažeidžia Ženevos konvencijas, kuriomis saugomas karo belaisvių orumas ir teisės. Jei tokie veiksmai pasitvirtintų, už juos galėtų būti vykdomas tarptautinis baudžiamasis persekiojimas ir taikomos sankcijos.