Likus dviem dienoms iki balsavimo, O. Scholzas sakė, kad klausimas, ar Berlynas būtų pasirengęs siųsti Vokietijos karius paremti bet kokias galimas paliaubas, „yra diskusija, kurios dabar neturėtume vesti“.
„Iki paliaubų dar toli ir mes nežinome, ar tarptautinės pajėgos, Jungtinių Tautų (JT) pajėgos ar dar kas nors galėtų atlikti tam tikrą vaidmenį ir ar tai apskritai įvyks“, – sakė O. Scholzas visuomeniniam transliuotojui ZDF.
Naujausi jo komentarai išsakyti po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sukėlė nerimą Ukrainai ir jos rėmėjams Europoje, pradėdamas derybas su Maskva, kurios, kaip jie baiminasi, gali užbaigti karą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui palankiomis sąlygomis.
Artėjant trečiosioms plataus masto Rusijos invazijos metinėms, O. Scholzas pabrėžė, kad Ukraina nebus palikta viena.
„Dabar, kai vyksta derybos, ji gali pasikliauti Vokietija ir visa Europa“, – sakė jis.
JAV – „sudėtingesnis partneris“
Tuo metu rinkėjai gali būti tikri, kad centro kairiųjų pažiūrų O. Scholzas ir toliau „ryžtingai rems Ukrainą“, jei gaus mandatą toliau eiti kanclerio pareigas.
F. Merzas, kurio vadovaujami konservatoriai yra favoritai laimėti sekmadienį vyksiančius rinkimus, pritarė O. Scholzo teiginiams apie Ukrainą.
Apie Vokietijos karių siuntimą į Ukrainą taikai palaikyti dar „per anksti galvoti“, sakė F. Merzas, taip pat kalbėdamas su ZDF.
„Gali būti, kad Ukrainai bus suteiktos saugumo garantijos. Bet tai neįmanoma, kol ten vyksta karas“, – sakė F. Merzas.
Apskritai F. Merzas perspėjo, kad Vokietija gali nebegalėti pasikliauti Jungtinių Valstijų karine parama, nes D. Trumpas ragina europiečius prisiimti didesnę atsakomybę už savo gynybą.
„Turime būti pasiruošę tam, kad D. Trumpas nebegalės visiškai ištesėti NATO sutartyje numatyto pagalbos pažado“, – sakė F. Merzas, turėdamas omenyje Aljanso kolektyvinės gynybos sąlygą.
„Svarbu, kad europiečiai dabar iš tiesų dėtų didžiausias pastangas, kad bent jau galėtų savo jėgomis apginti Europos žemyną“, – sakė F. Merzas.
O. Scholzas, kuris pralaimėjimo rinkimuose atveju gali likti poste dar kelias savaites, sakė, kad Vašingtonas tapo sudėtingesniu partneriu nuo tada, kai D. Trumpas grįžo į savo postą.
„Turime užtikrinti savo saugumą, o tai reiškia, kad turime užtikrinti, jog Vokietija turėtų stiprias ginkluotąsias pajėgas, kad Europos valstybės taip pat sugebėtų dirbti kartu dėl savo saugumo“, – sakė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!