Nepaisant Rusijos bandymų pardavinėti savo gamtinius energijos resursus į Rytus, gautos lėšos kompensuoti Vakarų šalių rinkos netektį nebuvo pakankamos.
Rusijos finansų ministerija paviešino liepos mėnesio ataskaitą, kurioje matyti, kad federalinis biudžetas surinko 22,5 proc. mažiau lėšų iš naftos ir dujų pardavimų už birželį. Rusijos naftos ir dujų eksportas gavo 770,5 mlrd. rublių, lyginant su pernai metų 994 mlrd., tai yra 223,5 mlrd. rublių (apie 3,5 mlrd. eurų) mažiau.
Liepos mėnesį iš naftos ir dujų gautų pajamų buvo tikimasi į federalinį biudžetą pervesti 359,5 mlrd. rublių, tačiau buvo surinkta beveik 75 mlrd. rublių (apie 1,2 mlrd. eurų) mažiau. Dar birželį Rusija džiūgavo savo planuotas pajamas padidinusi 138,9 mlrd. rublių – daugiausiai ženkliai pabrangusios naftos kaina.
Tačiau staigiai kritęs dujų eksportas į ES ir atpigusi nafta jau liepos mėnesį privertė Rusijos finansų ministeriją konstatuoti, kad prognozė nepasitvirtino – į biudžetą atplaukė daug mažiau pinigų negu buvo planuota.
Ypač nukentėjo Rusijos dujų eksporto muitų rodikliai. Šiais metais surinkta vos 57,3 mlrd. rublių, lyginant su pernai metų rodikliu (83 mlrd. rublių) tai yra 31 proc. kritimas.
Nafta vis dar išlieka pelninga, nepaisant didžiulių nuolaidų, kurias yra priversta taikyti Rusija savo išteklių pirkėjams Indijoje ar Kinijoje. Iš naftos muitų Rusija uždirbo 16 proc. daugiau negu pernai. Tačiau tolimesnės perspektyvos taip pat nėra aiškios, nes naftą išgaunančios šalys žada didinti resurso gavybą, taip automatiškai mažinant kainą rinkoje.