Teigiama, kad Kryme karininkai siūlo mobilizuotiems rusams išvykti trumpalaikių atostogų namo už 1 tūkst. JAV dolerių.
Tvirtinima, kad Rusijos ginybos ministerijos atstovai šį karininkų vykdomą „verslo“ planą žino, tačiau tokia veikla vis tiek nėra kontroliuojama, pažymėjo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo pranešime.
Pastebima, kad mobilizuotų rusų artimieji masiškai rašo skundus šalies gynybos ministerijai dėl karių atostogų, rotacijos trūkumo.
Be to, priduriama, kad mobilizuoti kariai Kryme skundžiasi sanitarinėmis ir higieninėmis sąlygomis, taip pat išreiškia nepasitenkinimą maistu.
Visgi Rusija į mobilizuotų asmenų nusiskundimus nereaguoja.
Rusija Ukrainoje vykdo nusikaltimus žmoniškumui
AV viceprezidentė Kamala Harris šeštadienį apkaltino Maskvą Ukrainoje vykdant „nusikaltimus žmoniškumui“, o Rusijos pajėgas – „plačiai paplitusiais ir sistemingais“ išpuoliais prieš šalies civilius gyventojus.
Ji šiuos komentarus išsakė Miuncheno saugumo konferencijoje, likus kelioms dienoms iki vienerių metų sukakties, kai Maskva pasiuntė savo karius į Ukrainą ir pirmą kartą per pastaruosius dešimtmečius Europoje sukėlė karą.
„JAV oficialiai nustatė, jog Rusija įvykdė karo nusikaltimus žmoniškumui“, – teigė K. Harris kreipdamasi į susitikime dalyvaujančius pasaulio lyderius.
Tai yra pirmas kartas, kai Vašingtonas oficialiai pripažino Maskvos veiksmus Ukrainoje kaip nusikaltimus žmoniškumui.
„Jų veiksmai yra išpuolis prieš mūsų bendras vertybes ir mūsų bendrą žmoniškumą. Rusijos pajėgos vykdo plataus masto ir sistemingą išpuolį prieš civilius gyventojus“, – pridūrė JAV viceprezidentė.
Ji išvardino daugybę nusikaltimų, kuriuos, pasak jos, Ukrainoje įvykdė Maskvos pajėgos, įskaitant žmogžudystes, prievartavimus ir kankinimus.
„Visiems, kurie įvykdė šiuos nusikaltimus, ir jų vadovams, kurie prisidėjo prie šių nusikaltimų, sakau, kad jūs turėsite atsakyti...Teisingumas turi būti įvykdytas“, – teigė ji.
Penktadienį prasidėjusioje Miuncheno saugumo konferencijoje dalyvauja virtinė pasaulio lyderių, įskaitant Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą, Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną, JAV viceprezidentę Kamalą Harris ir Kinijos diplomatijos vadovą Wang Yi.
K. Harris taip pat džiaugėsi Ukrainos sėkme priešinantis Rusijos invazijai.
„Kyjivas tebestovi, Rusija susilpnėjo, o transatlantinis aljansas yra stipresnis nei bet kada anksčiau ir, svarbiausia, Ukrainos žmonių dvasia išlieka“, – sakė K. Harris.