Rusijos Dūmos parlamentaras Leonidas Sluckis savo kalboje akcentavo vienybės būtinybę „kaip niekad anksčiau“. „<...> Viena šalis! Vienas prezidentas! Ir viena pergalė! <...>“ – savo kalboje pasakė jis. Ir netrukus sulaukė palyginimų su žymiuoju nacių šūkiu. Ironiška, toje pačioje kalboje jis pasakė, kad „Dašos vardu bus neabejotinai pavadinta gatvė ir aikštė išlaisvintame nuo nacizmo Kyjive“.
Kremliaus propaganda nuolat akcentuoja, kad užpuolė Ukrainą dėl tariamų nacizmo apraiškų šioje šalyje. Nepaisant to, dauguma istorikų ir apžvalgininkų sutinka, kad pačios dabartinės Rusijos valdžios metodai yra panašūs į nacistinę Vokietiją – valdžios konsolidavimas vienose rankose, ekonomikos kėlimas kariavimo tikslais, kitaminčių ir opozicijos persekiojimas, griežtos cenzūros įvedimas šalyje, imperialistinės užmačios, gyventojų keršto nuotaikos dėl pažeminimo pralaimėjus Šaltąjį karą ir kaimyninių šalių puolimas.
Ein Volk, ein Reich, ein Führer
JAV istoriko Josepho Bendersky teigimu, šis nacių šūkis „paliko neišdildomą pėdsaką daugumai nacių valdymo metais gyvenusių vokiečių. Jis buvo tiražuojamas daugybėje plakatų ir leidinių, nuolat girdimas radijo laidose ir kalbose. Šis šūkis pabrėžė absoliučią partijos kontrolę praktiškai visose Vokietijos visuomenės ir kultūros srityse.
„A. Hitlerio žodis buvo absoliučios galios, aukščiau Konstitucijos. Tačiau jo interesai buvo siauri – daugiausiai siejosi su diplomatija ir karyba – todėl pavaldiniai vadovo valią interpretavo taip, kad atitiktų savo pačių interesus“, – rašoma jo knygoje „Trumpa nacių Vokietijos istorija“ (angl. „A Concise History of Nazi Germany“). O tai kėlė rietenas dėl valdžios, kurios buvo naudingos A. Hitleriui, padėjusios užtikrinti, kad kiti politikai neturėtų per daug valdžios ir nekonkuruotų su juo pačiu.
Kremlius jau skatina konsoliduotis, ukrainiečiai perspėja dėl teroro išpuolių
Ukrainos valdžios atstovai perspėja, kad Rusija tokiu būdu sieks konsoliduoti savo žmones, nes nuotaikos dėl užsitęsusio karo, kuris Rusijoje yra vis dar vadinamas „spec. karine operacija“, subjuro.
Paaiškėjus, kad Kremlius kaltina ukrainiečius dėl įvykdyto Darjos Duginos nužudymo, Ukrainos atstovai iškart atkreipė dėmesį į tai, kad Kremlius tokiu būdu bandys sutelkti aplink save tuos žmones, kurie jau pradeda abejoti karo Ukrainoje būtinybe.
Apie tokią būtinybę rugpjūčio 23-ąją kalbėjo ir vienas ryškiausių Rusijos propagandos veikėjų – Dmitrijus Kiseliovas. Atsisveikinimo su D. Dugina metu jis akcentavo, kad būtina „vienybė viduje“. „Mums šis tragiškas, neįsivaizduojamas atvejis yra pagrindu, kad susivienytume. Kad taptume stipresni. Ir atmestume bet kokias dviprasmybes, kurios dar visai neseniai buvo būdingos mūsų inteligentijai ir kurios ne sykį privesdavo iki didelių tragedijų“, – kalbėjo jis.
Ukrainos Saugumo Tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas mano, kad Rusijoje slopstant gyventojų palaikymui Kremliaus vykdomiems karo veiksmams Ukrainoje bus pasirinktas teroro išpuolių būdas „motyvacijai pakelti“.
„Rusijoje krinta karo palaikymas. Kremliui būtina visuotina mobilizacija. Laukiama FSB suorganizuotų teroro išpuolių serijos Rusijos miestuose su masinėmis civilių aukomis. Dugina – tik pirmoji eilėje. Ukraina, skirtingai nei Rusija, nekariauja su taikiais gyventojais“, – UNIAN cituojamas Ukrainos saugumo tarybos sekretorius.