Tai trečiadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasi partizaniniu judėjimu „Ateš“.
Judėjimo agentas pažymi, kad Rusijos oro gynybos pajėgos susiduria su dideliais sunkumais kovoje su dronais dėl nepakankamo radiolokacinių stočių efektyvumo atpažįstant tokius objektus – jos jų tiesiog nemato. Šis veiksnys labai apsunkina operatyvų reagavimą ir veiksmus prieš Ukrainos bepiločius orlaivius.
„Regionuose, kuriuose yra potencialių objektų atakoms, gyventojai nerimauja dėl oro gynybos sistemų bejėgiškumo. Jie jaučiasi pažeidžiami ir bejėgiai, o tai kelia įtampą ir reikalauja skubių valdžios priemonių civilių saugumui užtikrinti“, – sakoma judėjimo pranešime.
Atsižvelgdami į situaciją, pažymi „Ateš“, kai kurie vadai ir toliau kuria mobiliąsias greitojo reagavimo grupes, tačiau Ukrainos bepiločių orlaivių smūgiai naftos perdirbimo gamykloms rodo nepakankamą parengimą ir nesupratimą, kaip efektyviai naudoti tokias grupes. Rusijos ginkluotosios pajėgos neturi tokios patirties kaip Ukrainos gynybos pajėgos, kurios kasdien sėkmingai demonstruoja savo efektyvumą kovoje su Irane pagamintais bepiločiais orlaiviais.
„Rusijos oro gynybos dalinių vadovybė imasi griežtų priemonių prieš kariškius: pažeminami jų kariniai laipsniai, skiriamos nuobaudos, o kraštutiniais atvejais jie siunčiami į karą Ukrainoje. Tai kelia papildomą įtampą ir stresą kariškiams“, – pažymi „Ateš“.
Pastarosiomis savaitėmis Ukrainos gynybos pajėgos bepiločiais orlaiviais smogė 12-kai Rusijos naftos perdirbimo gamyklų.
Pasak Didžiosios Britanijos žvalgybos, pastarieji Ukrainos bepiločių orlaivių smūgiai Rusijos naftos perdirbimo gamykloms išvedė iš rikiuotės dideles naftos įmones, o tai atsiliepė Rusijos ekonomikai, tačiau vargu ar pati Rusija galės apsiginti nuo tolesnių atakų.