Rusijos parlamento žemieji rūmai – Valstybės Dūma – surengė konsultacinį posėdį dėl 2013 metų teisės akto, kuriuo draudžiama nepilnamečiams rodyti tai, ką valdžios institucijos vadina „gėjų propaganda“, pataisų.
Pagal siūlomą įstatymo projektą, bus žengta dar toliau – taip pat bus uždraustas „šeimos vertybių neigimas“ ir „netradicinės seksualinės orientacijos propagavimas“ bet kokio amžiaus žmonėms.
Augant Rusijos konfrontacijai su Vakarais, o šalies ginkluotosioms pajėgoms tęsiant invaziją į kaimyninę šalį, parlamentarai nusprendė, kad įstatymą reikia sugriežtinti.
Valstybės Dūmos informacijos komiteto pirmininkas Aleksandras Chinšteinas teigė, kad siūlomas įstatymas dėl dabartinių įvykių Ukrainoje įgijo „naują svarbą“.
„Specialioji operacija vyksta ne tik mūšio lauke, bet ir žmonių protuose bei sielose“, – pareiškė jis.
Jam antrino Konstantinas Malofejevas, bankininkas ir konservatyviosios žiniasklaidos baronas, posėdžio metu aiškinęs, kad šio įstatymo priėmimas yra Rusijos karo veiksmų dalis.
„Karas vyksta ne tik mūšio lauke. Jis vyksta ir mūsų vaikų išmaniuosiuose telefonuose, animaciniuose ir kituose filmuose, – sakė M. Malofejevas. – Mūsų priešo įtakos pagrindas iš tikrųjų yra sodomijos propaganda.“
Pasak žemųjų rūmų pirmininko Viačeslavo Volodino, pataisos turėtų būti patvirtintos šį rudenį.
Jo teigimu, šis įstatymas „apsaugos“ rusus: „Tai skirta ne teisių suvaržymui, o žmonių apsaugojimui nuo propagandos“.
Tą pačią dieną šalies prezidentas Vladimiras Putinas savo vyriausybei įsakė patriotinio ugdymo programoms per metus skirti 3,9 mlrd. rublių (64 mln. eurų).
Kremliaus svetainėje rašoma, kad tai turėtų apimti, be kita ko, „skaitmeninį turinį ir multimedijos produktus, skirtus vaikų ir jaunimo patriotiniam bei dvasiniam ugdymui“.
Valdant V. Putinui, Rusijos mokyklose mokoma provalstybinės versijos istorijos, kurioje stalinizmo nusikaltimai nugramzdinti į užmarštį, o dėmesys sutelktas į Rusijos karinius laimėjimus.
Nuo tada, kai Rusijos lyderis vasario pabaigoje nusiuntė savo karius į Ukrainą, vyriausybė mokyklose įvedė naują dalyką, pavadintą „Pokalbiai apie tai, kas svarbu“, kuriuo siekiama skiepyti patriotizmą.