„Novaja gazeta“, kurio vyriausiasis redaktorius pernai pelnė Nobelio taikos premiją, kovą buvo priversta sustabdyti savo veiklą Rusijoje, kai po Kremliaus pajėgų įsiveržimo Ukrainą objektyvioms žiniasklaidos priemonėms buvo nustatytos neįgyvendinamos sąlygos darbui tęsti.
Pranešimas pasirodė po dviejų „Roskomnadzor“ įspėjimų laikraščiui dėl įtariamų pažeidimų.
Laikinu veiklos sustabdymu siekta apsaugoti leidinį nuo uždarymo įsigaliojus drakoniškiems įstatymams, iš esmės uždraudžiant bet kokią Rusijos karo Ukrainoje kritiką.
Vyriausiasis redaktorius Dmitrijus Muratovas tuo metu sakė, kad oficialūs įspėjimai buvo reakcija į „Novaja gazeta“ straipsnius apie invaziją ir pastangas įvertinti „nuostolius ir sugriovimo mastą“ Rusijoje ir Ukrainoje.
Ketvirtadienį laikraštis paskelbė, kad „Roskomnadzor“ teisme pareikalavo atšaukti jo interneto svetainės žiniasklaidos licenciją.
Redakcija nurodė nežinanti, kodėl toks prašymas pateiktas dabar.
„Ar tai politika? O kas dabar ne politika?“ – sakoma laikraščio pareiškime.
Jame nurodoma, kad panašus ieškinys dėl „Novaja gazeta“ spausdintinės versijos jau anksčiau buvo įregistruotas Maskvos teisme.
Laikraštis sakė kovosiantis teisme dėl savo teisių.
„Neatsisveikiname“, – pridūrė redakcija.
Grupė į užsienį pasitraukusių „Novaja gazeta“ žurnalistų gegužę pradėjo leisti naują laikraštį „Novaja gazeta. Evropa“.
Be to, šį mėnesį „Novaja gazeta“ pradėjo leisti žurnalą, bet Rusijos pareigūnai greit užblokavo jo svetainę.
Visos pagrindinės nepriklausomos žiniasklaidos priemonės Rusijoje, įskaitant radijo stotį „Echo Moskvy“ ir televiziją „Dožd“, buvo uždarytos arba sustabdė savo veiklą šalyje.
„Novaja gazeta“ yra brangiai sumokėjusi už savo nepriklausomą poziciją ir tiriamosios žurnalistikos darbus. Nuo 2000 metų šeši šio laikraščio žurnalistai ir bendradarbiai dėl savo darbo buvo nužudyti. Tarp jų yra garsi tiriamosios žurnalistikos reporterė Ana Politkovskaja.