Per visą V. Putino valdymo laikotarpį (iki plataus masto karo Ukrainoje pradžios) Rusiją paliko 1,6-2 mln. žmonių, skelbiama „Rosstat“ – oficialiame Rusijos statistikos šaltinyje. Po įsiveržimo į Ukrainą – dar apie pusę šio skaičiaus.
Žurnalistinių tyrimų projektas „Re:Russia“ išanalizavo skirtingus emigrantų skaičiaus rodiklius šalyse, kuriose daugiausiai apsistojo rusų pų 2022-ųjų vasario 24-osios. Nustatyta, kad Rusiją paliko nuo 817 iki 922 tūkst. žmonių.
Daugiausiai rusų apsistojo Kazachstane ir Serbijoje – abiejose šalyse per pastaruosius metus pasiliko po 150 tūkst. rusų. Apie 100 tūkst. rusų išvyko į Armėniją, ne mažiau 90 tūkst. – į Turkiją, daugiau nei 70 tūkst. – į Izraelį, dar beveik 60 tūkst. sugebėjo patekti į Europos Sąjungos šalis.
Daugelis išvykusių emigravę keitė savo gyvenamąją šalį. Pavyzdžiui, minimalūs ir maksimalūs rusų atvykėlių rodikliai ES šalyse skiriasi beveik dvigubai.
„Rosstat“ duomenimis, emigracija iš Rusijos mažėjo pirmąjį V. Putino valdymo dešimtmetį, tačiau staigiai išaugo po jo grįžimo į prezidento postą 2012-aisiais.
Beveik milijono darbingų rusų išvykimas po karo Ukrainoje pradžios dar labiau pablogino ir taip buvusią sudėtingą demografinę situaciją šalyje.Šių metų sausio-gegužės mėnesiais gimstamumo lygis (8,5 vaiko 1 tūkst. žmonių šalyje) buvo antras blogiausias rodiklis šiuolaikinės Rusijos istorijoje; mažiau (8,3 vaiko) buvo tik 1999 m., po itin sudėtingos Rusijos finansų krizės metais anksčiau, pažymima „The Moscow Times“.
Maža to, Rusija karo metu neteko beveik 300 tūkst. žmonių, išėjusių į frontą. Iš jų apie 120 tūkst. yra laikoma žuvusiais.