Tai reiškia, kad į karą užsirašęs rusas nuo rugpjūčio 1-osios gaus vienkartinę bent 800 tūkst. rublių (apie 8,6 tūkst. eurų) išmoką. Pusę šios sumos – iš regioninio biudžeto.
Kai kuriuose regionuose išmokos netgi dar didesnės. Pavyzdžiui, Maskvos valdžia žada mokėti po 1,9 mln. rublių (20,4 tūkst. eurų), Krasnodaro krašte ir Kubanėje – po 1 mln. rublių (10,7 tūkst. eurų), o Dagestane – 500 tūkst. rublių (5,3 tūkst. eurų).
Milžiniškos išlaidos karui finansuoti
„Re:Russia“ skaičiavimais, per metus kariams, kurie dalyvauja Ukrainos puolime, o taip pat žuvusiųjų artimiesiems yra išmokama 2,75-3 trln. rublių (32 mlrd. eurų). Tai sudaro apie 1,5 proc. Rusijos BVP 2024-aisiais ir 8 proc. visų biudžeto išlaidų.
Rusija, nepaisant sumažėjusių atsargų, sugebėjo atlaikyti Vakarų sankcijų smūgį. Daugiausiai dėka jas leidžiančių apeiti šalių pagalbos dėka. Nors ir netekusi Europos rinkos naftai ar dujoms, Rusija pasipildo biudžetą pajamomis už energijos produktus prekiaudama savo „šešėliniu laivynu“, parduodama juos Indijai ar Kinijai.
Prieš karą sukaupusi milžiniškas atsargas Rusija gebės, anot ekspertų, dar bent kelerius metus vystyti karą. Tai taip pat leidžia Kremliui vilioti į karą rusus dosniomis išmokomis.
Važiuokit taip sau toliau, o mes žiūrėsim.