V. Putinas sakė, kad būtų „laimingas galėdamas tęsti mūsų konstruktyvų dialogą ir glaudų bendrą darbą, kuriuo siekiama stiprinti... strateginį mūsų šalių bendradarbiavimą“, sakoma Kremliaus pranešime, ir palinkėjo Xi Jinpingui klestėjimo ir „naujų laimėjimų“.
Prie sveikinimų prisidėjo ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, nusiuntęs „nuoširdžiausius sveikinimus“ Kinijos prezidentui, sekmadienį pranešė Š. Korėjos valstybinė žiniasklaida.
„Aš kartu su jumis kursiu gražesnę KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) ir Kinijos santykių ateitį, atitinkančią laikmečio poreikius“, – pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra, cituodama Kim Jong Uną.
Neįprastai greitas Pchenjano oficialiosios naujienų agentūros pranešimas pasirodė po to, kai Kinijos komunistų partijos centrinis komitetas išrinko Xi Jinpingą generaliniu sekretoriumi dar vienai penkerių metų kadencijai.
Kinija yra ilgametė Šiaurės Korėjos sąjungininkė ir ekonominė rėmėja, o jų santykiai užsimezgė per kruviną Korėjos karą, kai Mao Zedongas pasiuntė milijonus „savanorių“ kovoti su Jungtinių Valstijų vadovaujamomis Jungtinių Tautų pajėgomis.
Dėl augančių Pchenjano branduolinių ambicijų pastaraisiais metais jų santykiai svyravo, tačiau abi šalys stengiasi juos atkurti.
69 metų Xi Jinpingas taip pat vėl buvo paskirtas Kinijos centrinės karinės komisijos vadovu ir toliau vadovauja Liaudies išlaisvinimo armijai.
Beveik neabejojama, kad jis bus išrinktas šalies prezidentu trečiajai kadencijai, apie kurią turėtų būti oficialiai paskelbta kovo mėnesį per Kinijos metinę vyriausybės įstatymų leidžiamąją sesiją.
Sekmadienio įvykiai įtvirtino jį kaip galingiausią Kinijos vadovą nuo Komunistų partijos įkūrėjo Mao Zedongo laikų.