Paryžiuje įsikūrusi organizacija padavė į teismą „Facebook“ dėl „klaidinančios komercinės praktikos“.
Pasak RSF, amerikiečių socialinės žiniasklaidos milžinė leidžia savo svetainėje „masiškai platinti“ neapykantą kurstančias kalbas ir melagingą informaciją.
Pasak organizacijos, nors „Facebook“ įsipareigoja savo paslaugų teikimo sąlygose suteikti „saugią ir patikimą ir neklaidinančią aplinką“ vartotojams, tačiau nevykdo šio įsipareigojimo, nes svetainėje yra paplitęs neapykantą kurstantis turintis bei klaidinga informacija.
Teisinis skundas, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP, nukreiptas į patronuojamąsias įmones „Facebook France“ ir „Facebook Ireland“, per kurias bendrovė vykdo dalį savo veiklos Prancūzijoje.
Skunde visų pirma buvo kalbama apie grasinimus mirtimi prancūzų žurnalo „Charlie Hebdo“ žurnalistams, taip pat apie filmą apie koronaviruso pandemiją „Hold Up“.
Prancūzijoje įmonėms, vykdančioms klaidinančią komercinę praktiką, gali būti skirtos baudos, siekiančios iki 10 proc. vidutinių metinių pajamų.
Atsižvelgiant į tai, kad „Facebook“ naudoja tas pačias paslaugų teikimo sąlygas visame pasaulyje, Prancūzijos teismo sprendimas „gali turėti visuotinį poveikį“, pabrėžė RSF ir pridūrė, kad svarsto galimybę „pradėti panašias bylas kitose šalyse“.
Socialinių tinklų milžinės pastaraisiais mėnesiais Prancūzijoje susidūrė su įvairiais jų atžvilgiu taikomais teisiniais veiksmais.
Šio mėnesio pradžioje 14 feminizmo judėjimo aktyvistų padavė „Facebook“ į teismą teigdami, kad bendrovės valdoma platforma „Instagram“ pašalino kai kuriuos įrašus, tuo tarpu leisdama kitiems vartotojams nebaudžiamai įžeidinėti kitus vartotojus.
Prancūzijoje kelių ieškinių yra sulaukęs ir socialinis tinklas „Twitter“.