Anksčiau antradienį, kitą dieną po to, kai Maskva apkaltino Kyjivą dėl dronų smūgių dviejuose aerodromuose, valdžios institucijos pranešė, kad dronas smogė netoli kitos oro bazės su Ukraina besiribojančiame Rusijos Kursko regione.
Pirmadienį įvykę bepiločių lėktuvų smūgiai buvo labai neįprasti, turint omenyje, kad abi bazės yra už šimtų kilometrų nuo sienos su Ukraina.
Antradienį Kremlius pranešė, kad V. Putinas sušaukė Saugumo tarybos posėdį, kuriame buvo aptarta, kaip užtikrinti valstybės „vidaus saugumą“. Jokių kitų detalių nepateikta.
Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, atskirai kalbėdamas su žurnalistais, sakė, kad valdžios institucijos imasi „būtinų“ priemonių, kad apsaugotų šalį nuo išpuolių, dėl kurių kaltina Ukrainą.
„Žinoma, Ukrainos režimo atvirai deklaruojamas planas tęsti tokius teroro aktus yra pavojingas veiksnys“, – teigė D. Peskovas, paklaustas apie dronų smūgius.
Anksčiau antradienį Kursko gubernatorius Romanas Starovoitas sakė, kad dėl bepiločio lėktuvo atakos netoli vietinio aerodromo užsidegė naftos rezervuaras. Nukentėjusiųjų nebuvo, o R. Starovoitas nenurodė, iš kur dronas atskrido.
Pirmadienį Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad Ukraina „sovietų gamybos dronais bandė smogti“ Djagilevo aerodromui centrinėje Riazanės srityje ir Engelso aerodromui Saratovo srityje.
Engelsas yra šalies strateginių lėktuvų, Kyjivo teigimu, naudojamų atakoms prieš Ukrainą, bazė.
Per šiuos smūgius žuvo trys kariai ir dar keturi buvo sužeisti, nurodė ministerija, nepateikdama daugiau informacijos. Taip pat buvo nežymiai apgadinti du lėktuvai.
Kremlius griežtai slepia savo žmogiškuosius ir materialinius nuostolius, patirtus per savo karą Ukrainoje.
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas išvakarėse pašiepė rusus dėl incidento Engelse, tačiau Kyjivas neprisiėmė atsakomybės nė už vieną incidentą.
„Žemė yra apvali – tai Galilėjaus atradimas. Kremliuje astronomija nebuvo studijuojama, pirmenybę teikiant dvaro astrologams. Jei ji būtų buvusi [studijuojama], jie būtų žinoję: jei kas nors paleidžiama į kitų šalių oro erdvę, anksčiau ar vėliau nežinomi skraidantys objektai sugrįš į paleidimo vietą“, – tviteryje parašė M. Podoliakas.