• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Svarbi ginklų eksportuotoja Pietų Korėja neatmeta galimybės tiesiogiai tiekti ginklus Ukrainai, ketvirtadienį sakė prezidentas Yoon Suk Yeolas, leidęs suprasti, kad ligšiolinė Seulo pozicija šiuo klausimu gali pasikeisti.

Svarbi ginklų eksportuotoja Pietų Korėja neatmeta galimybės tiesiogiai tiekti ginklus Ukrainai, ketvirtadienį sakė prezidentas Yoon Suk Yeolas, leidęs suprasti, kad ligšiolinė Seulo pozicija šiuo klausimu gali pasikeisti.

REKLAMA

Yoon Suk Yeolas taip pat atskleidė, kad telefonu kalbėjosi su išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu, juodu aptarė Šiaurės Korėją ir šis pokalbis padėjo pagrindą jų susitikimui „artimiausioje ateityje“.

Pietų Korėja nuo seno laikosi politikos netiekti ginklų kariaujančioms šalims, tačiau leido suprasti, kad Pchenjanui išsiuntus į Rusiją karius padėti Maskvai kariauti su Ukraina tai gali pasikeisti.

„Dabar, priklausomai nuo Šiaurės Korėjos įsitraukimo lygio, pamažu etapais pakoreguosime savo paramos strategiją“, – per spaudos konferenciją Seule sakė Yoon Suk Yeolas. „Tai reiškia, kad neatmetame galimybės tiekti ginklus“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Korėja yra viena svarbiausių Rusijos plataus masto puolimo Ukrainoje rėmėjų. Seulas ir Vakarai jau seniai kaltina Pchenjaną tiekiant Maskvai artilerijos sviedinius ir raketas jos karui Ukrainoje. Remiantis žvalgybos pranešimas, Šiaurės Korėja išsiuntė į Rusiją apie 10 tūkst. karių, o tai rodo dar didesnį įsitraukimą į konfliktą ir sukėlė pasipiktinimą Seule, Kyjive bei Vakarų sostinėse.

REKLAMA

Yoon Suk Yeolas sakė, kad jo biuras stebi, kaip rutuliojasi įvykiai, susiję su Šiaurės Korėjos karių veiksmais, o jei nuspręs tiekti Kyjivui ginklus, pirmoji siunta bus gynybinė.

Susitikimas su D. Trumpu

Yoon Suk Yeolas sakė, kad per pokalbį su D. Trumpu, įvykusį prieš spaudos konferenciją, jiedu aptarė daugybę su Šiaurės Korėja susijusių klausimų ir susitarė dėl susitikimo akis į akį.

„Sutarėme susitikti artimiausiu metu (...) Tikiu, kad bus galimybė susitikti šiais metais“, – sakė Pietų Korėjos prezidentas, užimantis griežtesnę nei pirmtakas poziciją branduolinius ginklus turinčios Šiaurės Korėjos atžvilgiu ir stiprinantis ryšius saugumo srityje su sąjungininku Vašingtonu.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo tada, kai 2019 m. Hanojuje žlugo antrasis Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno viršūnių susitikimas su tuometiniu prezidentu D. Trumpu, Pchenjanas atsisakė diplomatijos, dar intensyviau kuria ginklus ir atmeta Vašingtono pasiūlymus derėtis.

Eidamas pareigas D. Trumpas tris kartus susitiko su Kim Jong Unu, pirmasis susitikimas įvyko 2018 m. birželį Singapūre, tačiau pažangos siekiant sustabdyti Pchenjano branduolinių ginklų programą nebuvo. Per rinkimų kampaniją D. Trumpas sakė: „Manau, kad jis manęs pasiilgo“. Jis taip pat sakė, kad „malonu sutarti su žmogumi, turinčiu daug branduolinių ginklų“.

Pasak ekspertų, negalima atmesti galimybės, kad į Baltuosius rūmus grįžęs D. Trumpas ir Kim Jong Unas užmegs dialogą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų