Be telefonų prie galimai draudimų sąraše atsirasiančių prekių yra įvardijami kritinės svarbos komponentai aviacijai ir automobilių pramonei, o taip pat „daugeliui kitų gamybos sričių“ Rusijoje importuojamos prekės.
Šaltinio teigimu, šios priemonės yra siūlomos papildomai prie tų, kurios buvo aptartos anksčiau.
Gruodį CNN ir „Bloomberg“ pranešė, kad galimų JAV sankcijų Rusijai paketą sudaro priemonės prieš Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinką, Rusijos oligarchus, bankus ir energetikos bendroves, o taip pat svarstoma atjungti Rusiją nuo tarpbankinių pavedimų sistemos SWIFT ir apriboti rublio keitimą į kitas valiutas.
Gruodžio 7-ąją vykusių Joe Bideno derybų su Vladimiru Putinu metu pirmasis perspėjo dėl „ryžtingų ekonominių ir kitų priemonių“ tuo atveju, jeigu Rusija nuspręstų įsiveržti į Ukrainą. V. Putinas apkaltino NATO „pavojingais bandymais įsisavinti Ukrainos teritoriją“ ir pareikalavo „rašytinių garantijų“, kad karinis aljansas nesiplės į rytus. Gruodžio 17-ąją Rusija pateikė savo sąlygas JAV ir NATO, į kurias yra įtraukta ir sąlyga atitraukti pajėgas į 1998-ųjų lygį.
Uždraudus technologijas Rusija gali likti išvis be išmaniųjų telefonų
Kol kas nėra tiksliai aišku, kokio pobūdžio išmaniųjų telefonų draudimą planuoja įvesti JAV prezidento administracija. Tai gali būti pačių išmaniųjų įrenginių eksporto į Rusiją draudimas, gali būti technologijų naudojimo draudimas.
Tokiu atveju nukentėtų ir JAV gamintojai, pavyzdžiui, „Apple“, kurių produkcija Rusijoje yra itin populiari. Rusų technologijų eksperto Eldaro Murtazino („Mobile Research Group“) teigimu, toks JAV žingsnis yra mažai tikėtinas – nuostoliai dėl neparduotų įrenginių siektų milijardus dolerių.
Jeigu JAV pasirinktų, kaip ir kinų „Huawei“ atveju, naudotis šalies technologijomis, tai grėstų Rusijai likti faktiškai be išmaniųjų telefonų, kokius mes esame įpratę naudoti, rinkos. Mat tokiu atveju tai liestų ne tik „Apple“ produkciją, bet ir „Android“ programinę įrangą. „Iš esmės tai ši grėsmė skamba taip, kad Rusijoje neliktų išvis išmaniųjų telefonų“, – „BB CNTV“ pasakojo ekspertas.
„Ne tik „Iphone“ telefonai. Nebeliktų „Android“, kitų amerikiečių gamintojų programinės įrangos, saugumo atnaujinimų. Tikėtina, kad ne tik išmaniųjų telefonų (programinė įranga), bet ir kitos operacinės sistemos patektų po sankcijomis. Ir tuomet nebūtų galima atnaujinti „Windows“, Mac OS ir t.t“, – aiškino jis.