HIMARS reaktyvinės artilerijos sistemos faktiškai pakeitė karo eigą Ukrainoje, kuomet buvo galų gale nuspręsta suteikti jas Ukrainos kariuomenei. Jeigu vasaros pradžioje ukrainiečiai kentė nuo toliašaudžių Rusijos artilerijos sistemų, tai sulaukę HIMARS pastiprinimo galutinai perlaužė fronto Donbase eigą.
Būtent HIMARS sistemos padėjo Ukrainos pajėgoms ne tik atremti agresyvų Rusijos pajėgų puolimą Donbase, bet ir kontrpuolimo metu atsiimti dalį prarastų teritorijų.
Viename iš savo interviu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bandė sumenkinti HIMARS reikšmę ir aiškino, kad Rusijos kariuomenė „gliaudo juos kaip riešutus“. Nepaisant tokių pareiškimų, net ir pačios Rusijos propagandininkai pripažįsta, kad HIMARS yra vienas esminių sėkmingo Ukrainos pasipriešinimo faktorių ir pridaro Rusijos kariuomenei milžiniškos žalos.
Būtent todėl Rusijos propaganda stengiasi pateikti „gerų naujienų iš fronto“ ir nuolat praneša apie vienoje ar kitoje vietovėje sunaikintas HIMARS raketų sistemas. „Moscow calling“ kanalas telegrame paskaičiavo, kad nuo liepos mėnesio Rusijos gynybos ministerija pranešė jau apie 27 HIMARS sunaikinimo atvejus. Tuo metu Ukraina iš JAV viso per tą patį laikotarpį yra gavusi tik 20 šių sistemų (po 4 vnt. birželį, rugpjūtį, spalį ir 8 vnt. liepos mėn.).
Dar 18 tokių sistemų planuojama perduoti Ukrainai 2023-ųjų pavasarį.
Maža to, kol kas nėra nė vieno nepriklausomų šaltinių ar vaizdinės medžiagos patvirtinto HIMARS sunaikinimo atvejo.