Portalas „IFLScience“ skelbia, jog tai yra plano, kuriuo siekiama sumažinti plastiko atliekų kiekį, dalis. ES teigiama, kad „plastikiniai dangteliai naudojami gėrimų taroje, yra vienkartiniai plastikiniai gaminiai, kurių Sąjungos paplūdimiuose randama daugiausia“.
when was europe gonna tell us that their bottle caps worked like this pic.twitter.com/UCHREYdbn3
— Liam🇨🇦 (@The_Rifty) August 28, 2023
Vartotojai ir giria, ir keikia
Tai tikriausiai nenustebins nė vieno – visi esame kada nors pametę dangtelį. ES tikisi, kad dangteliai liks pritvirtinti prie butelio ir taip daugiau jų bus perdirbta. Ši direktyva buvo paskelbta dar 2019-ųjų birželį, joje buvo išdėstyti pokyčiai, iš dalies įtvirtinantys šią nuostatą.
Tikimasi, kad ES narės naujųjų taisyklių laikysis nuo liepos 3 d., tačiau jau kurį laiką parduotuvėse tiek ES, tiek už jos ribų, daugelis pastebėjo butelių su prikabintais dangteliais. Įmonėms būtų labai brangu, jei skirtingoms rinkoms tektų keisti dangtelių formos gamybą.
Worst thing about Europe 🇪🇺 these f*cking bottle caps
— Cropper (@cropperTV) April 21, 2024
The pepsi one even spins around when you're pouring a drink making a right mess so gotta drink it direct from the bottle like a right scrub. Can't even close it properly half the time. Fumin 😤 pic.twitter.com/PBCWHtH1Ty
Vartotojai naujus dangtelius sutiko su pagyromis, sumišimu ir nusivylimu. Kai kurie žmonės skundėsi, kad juos sunku užsukti arba jie trukdo geriant.
ES nustatė terminą iki 2027 m. liepos 3 d. įvertinti naujo reglamento rezultatus, nors dar neaišku, ar bus atsižvelgta į vartotojų nuomonę.