Po to, kai dėl karo Ukrainoje, kuri 2022-aisiais tapo konkurso nugalėtoja, buvo nuspręsta surengti konkursą kitur, tai padaryti sutiko Jungtinė Karalystė. Muzikinę fiestą šįmet rengia Anglijos miestas Liverpulis.
Šeštadienį vyksiančiame finale Ukraina bus ypatingai pagerbta – pasirodys 11 šios šalies atlikėjų, tarp jų ir praėjusiais metais triumfavusi grupė „Kalush Orchestra“.
Vakaro metu bus rodomi vaizdo klipai, pristatantys įvairias šalies vietoves.
Tačiau Europos transliuotojų sąjunga (EBU) teigė, kad griežtos taisyklės neleido jai leisti kalbėti Ukrainos vadovui.
„Vienas iš konkurso kertinių akmenų – nepolitinis renginio pobūdis, – sakė EBU. – Šis principas draudžia konkurso metu daryti politinius ar panašius pareiškimus.“
Ji pridūrė, kad V. Zelenskio prašymas kreiptis į auditoriją, „nors ir pateiktas turint pagirtinų ketinimų, deja, negali būti patenkintas, nes tai prieštarautų renginio taisyklėms“.
JK ministro pirmininko Rishi Sunako atstovas spaudai penktadienį nurodė, jog premjeras yra nusivylęs, kad EBU neleido parodyti V. Zelenskio vaizdo pranešimo per šį savaitgalį vyksiantį „Eurovizijos“ finalą.
„Vertybės ir laisvės, už kurias kovoja prezidentas Zelenskis ir Ukrainos žmonės, nėra politinės, jos yra pamatinės“, – sakė jis žurnalistams, pažymėdamas, kad EBU pati uždraudė Rusijai dalyvauti konkurse.
Tuo metu Ukrainos prezidento atstovas spaudai Serhijus Nykyforovas penktadienį feisbuke sakė, kad V. Zelenskio biuras nesikreipė į „Eurovizijos“ organizatorius su prašymu leisti jam kalbėti finale ar kuriame nors kitame konkurso etape.