Tuo pačiu metu kai kurie Rusijos daliniai jau yra netinkami kovai dėl prarastų karių ir įrangos, tai interviu „Telegraph“ pareiškė prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Aleksejus Arestovičius.
Užpuolikai pralaimėjo šešiomis kryptimis, todėl susitelkė į pagrindinį tikslą – užimti Donbasą.
„Sprendžiant iš to, kiek žmonių ten (į Donbasą – UNIAN) meta, politinė vadovybė iškelia gana sunkią užduotį. Putinas kampaniją pradėjo iš devynių operatyvinių sričių – Kyjevo, Černihivo, Sumų, Charkivo, Luhansko ir Donecko sričių, Mariupolio, Chersono, Melitopolio, Zaporižės. Dabar eina tik dviejomis kryptimis“, – sakė Arestovičius.
Tai Mariupolis ir šiek tiek link Zaporižės ir Chersono. Jie buvo nugalėti šešiomis kryptimis ir neturi jėgų pulti.
Bandymai vykdyti slaptą mobilizaciją nuostoliams kompensuoti nepavyko, todėl okupantams vis dar trūksta technikos ir žmonių.
„Rusija dabar tuščia, kariuomenės praktiškai nėra. Iš 120 batalionų, kuriuos jie pritraukė, apie 20 yra visiškai sunaikinti, apie 40 yra iš dalies nepasirengę kovai, vadinasi, jie patyrė daugiau nei 60 procentų nuostolių. Vienintelė vieta, kur bandoma pulti – Donbasas, ten jau aštuonerius metus sukurti tiekimo maršrutai, nuslopintas ukrainiečių pasipriešinimas, nėra kam partizanuoti“, – pabrėžė Arestovičius.
Rusijos kariuomenės puolimas Donbase: kas žinoma
Kovo 29 dieną tapo žinoma, kad Rusijos Federacija išveda atskirus dalinius iš Kyjevo ir Černihivo sričių, siekdama juos perdislokuoti.
Prieš tai Rusijos Federacijos Gynybos ministerija paskelbė baigusi „pirmąjį specialiosios operacijos etapą“ ir pereidama prie atakų Donbase.
JAV užfiksavo, kad Rusijos pajėgos pradėjo trauktis iš pakraščių netoli Kyjevo ir sutelkti dėmesį į pozicijas Ukrainos pietuose ir rytuose.
Nepaisant to, Rusijos gynybos ministerija ir Rusijos delegacijos Stambule atstovai tvirtino, kad Rusijos kariuomenės išvedimas iš Kijevo ir Černigovo regionų esą buvo susijęs su Ukrainos ir Rusijos Federacijos derybų pažanga.