Kaip rašo leidinys, naujasis Ukrainos kontrpuolimas išbandys Ukrainos kariuomenės gebėjimą perginkluoti ir atstatyti batalionus, išlaikant motyvaciją ir manevrinius įgūdžius, kurie suteikė pranašumą per tris ankstesnius kontrpuolimus.
„Ukrainos sėkmė mūšiuose pietryčių lygumose parodytų pasauliui Rusijos karinės galios nuosmukį, sumažintų nerimą, kad karas įžengė į pelkę, ir greičiausiai paskatintų Ukrainos sąjungininkus toliau apginkluoti ir finansuoti Kyjivą“, – rašoma leidinyje.
Anot NYT, artėjantis kontrpuolimas Ukrainai bus labai rimtas iššūkis.
„Ukrainos karininkai turės organizuoti artilerijos, pėstininkų ir šarvuočių atakas, kurios prasiskverbs per Rusijos apkasus, spąstus tankams ir minų laukus. Pietuose Rusijos daliniai kuria gynybines pozicijas po to, kai lapkritį buvo išvaryti iš Chersono srities“, – pažymima leidinyje.
McCaino instituto direktorė Evelyn Farkas komentare NYT teigė, kad Ukraina yra pajėgi Rusijos kariuomenei padaryti nuostolių, kurie gali turėti toli siekiančių geopolitinių pasekmių, jei laiku gaus ginklus ir apmokys karius.
Jos nuomone, „Ukraina gali paversti Rusijos Federaciją susilpnėjusia karine jėga Rytų Europoje, turinčia mažai svertų derybose dėl karo pabaigos“.
Vis dėlto, kaip pažymi NYT, vargu ar Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sėkmė yra garantuota, nes šalies sąjungininkai neskuba siųsti ginklų, o kariai turi tenkintis pagreitintais puolimo taktikos kursais. Ukrainoje atsiranda ginkluotės ir įrangos, skirtos pralaužti apkasų linijas ir kirsti minų laukus, tačiau lieka neaišku, ar jų pakanka, rašo NYT.
Iš pradžių Ukrainos kontrpuolimas gali priklausyti nuo didžiulių minų laukų iššukavimo, NYT sakė kariniai analitikai. Tam Ukraina pasikliaus nuo sovietinių laikų savo arsenale turimomis išminavimo mašinomis, kai kurios jų buvo perimtos iš rusų. Be to, Ukraina dabar taip pat gauna lėšų išminavimui iš Vakarų.
Tikimasi, kad Ukraina smogs pietuose, kur reljefas svyruoja nuo besidriekiančių laukų iki miestų ir kaimų.
Ataka, nusidriekianti apie 80 km per stepę nuo dabartinės fronto linijos iki okupuoto Melitopolio miesto, padalytų Rusijos kontroliuojamą teritoriją į dvi zonas, nutrauktų tiekimo linijas, o Ukrainos artilerija atsidurtų Rusijos bazių Kryme diapazone.
Tuo pat metu, rašo NYT, nors iki šiol Ukrainos karių moralė buvo geresnė nei priešo, pastaruoju metu ji „tampa vis didesne problema“. Dešimtyse interviu NYT Bachmuto apylinkėse kariaujantys kariai išreiškė siaubą dėl smurto ir mirties masto.
Vis dėlto, vienas ryškiausių karinio atsigavimo pavyzdžių, pažymi leidinys, yra tai, kad Ukrainos Vidaus reikalų ministerija atkuria pulką „Azov“, kurio kovotojai žuvo, buvo sužeisti arba pateko į nelaisvę per Mariupolio apgultį ir „Azovstal“ metalurgijos gamyklos šturmą praėjusį pavasarį, taip pat žuvo per sprogimą karo belaisvių kareivinėse Olenivkoje.
„Apmokysime naujus žmones, pakelsime juos iki savo lygio“, – leidiniui sakė leitenantas Ilja Samojlenka, kuris buvo paleistas iš Rusijos nelaisvės per karių mainus.