Pavyzdžiui, Kinijos pietuose esančiame Guangdžou didmiestyje trečiadienio naktį vyko protestuotojų susirėmimai su policija, rodo liudininkų parodymai ir filmuota medžiaga.
tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas, Eglė Samoškaitė ir Andrius Jakimčuk tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptarė kiek netikėtą daugelį dešimtmečių taikomos valdžios priespaudos spaudžiamų kinų emocijų proveržį.
„Susidarė įspūdis, kad protestuojantys žmonės... jie priėjo kažkokią psichologinę ribą, kai esi tiesiog labai stipriai nepatenkintas ir jau protestuoji prieš viską, į ką gal anksčiau nekreipdavai dėmesio, – aiškino situaciją Kinijoje tv3.lt žurnalistė Eglė Samoškaitė. – Tai čia toks temų susiėjimas į vieną kamuolį. Tai yra ir kovido reikalavimai, ir per pasaulio čempionatą, nepaisant Kinijos valdžios cenzūros, vis tiek pasiekia vaizdai, kaip kitur žmonės džiaugiasi visokiais įvykiais, o pas juos vis dar lokdaunas“.
Be to, dar Kinijoje buvo ką tik įtvirtinta trečioji Xi Jinpingo kadencija, iš esmės neatsiklausus žmonių, o tas taip pat galėjo prisidėti prie neramumų atsiradimo šalyje, teigė E. Samoškaitė.
Naujausias „Sukasi pasaulis“ epizodas:
Kalbamės apie:
00:00 Intro
00:36 Kinijos protestai: žmonės pratrūko dėl ribojimų 20:21 Lukašenkos bendražygio nuodijimo istorija
27:37 Kremliaus spektaklis Motinos dienai: veikėjai keičiasi, esmė – ne
33:28 Slaptas Rusijos planas: vietoje Ukrainos turėjo pulti Japoniją?
41:50 Rusijos tvaikas, superherojus ir kruvini arabų pinigai – politika pasaulio futbolo čempionate
51:37 Eglučių karai: tai kuri gražiausia?