Komentuodamas BBC žurnalistės klausimą mažesnį BVP sukuriančios Baltarusijos prezidentu save laikantis A. Lukašenka pratrūko ir kažkodėl puolė grasinti Lietuvai griūtimi.
Britų žurnalistė paklausė diktatoriaus, kaip jis vertina, po protestavusių baltarusių kankinimų, savo legitimumą. Tačiau A. Lukašenka greitai pakeitė pokalbio temą ir atsakė kaltinimų tirada ir aiškinimu, kad „tuoj ateis ir į Lietuvą teroristai“.
„Jūs norite, kad Lietuvoje būtų, kaip Didžiojoje Britanijoje? Kad į Lietuvą ateitų radikalai. O jie ateis, jie ateis savų ginti. Ir prasidės skerdynės Lietuvoje. Tačiau Lietuva nėra Didžioji Britanija. Didžioji Britanija yra galinga valstybė, kaip ir Amerika, o Lietuva subyrės“, – gerokai supykęs, emocingai aiškino Baltarusijos valdžią jau daugiau nei 20 metų uzurpavęs A. Lukašenka.
A. Lukašenkos monologas: kaltės suvertimas Vakarams
Praėjus metams nuo užgniaužto demokratinio judėjimo A. Lukašenka susiduria su ekonominėmis problemomis dėl Vakarų sankcijų, paties išprovokuota migrantų krize, kuri kol kas jam reiškia dar rimtesnes sankcijas, ir vis stiprėjančiomis savo, kaip Maskvos vasalo, vaidmens nuotaikomis.
Reguliariai rengiamame, parodomajame pokalbyje su žurnalistais (vadinasi „Didelis pokalbis su prezidentu“) A. Lukašenka laikėsi jau anksčiau pramintų V. Putino takų – dėl visko kaltinti Vakarų šalis ir akcentuoti „susitelkimo prieš išorės priešus“ svarbą. Nepripažintas Baltarusijos prezidentas pradėjo „pokalbį“ nuo beveik 40 minučių trukusio monologo apie vykstantį puolimą prieš jį ir Baltarusiją.
Pakviestas Baltarusijos ekonomikos ministras Aliaksandras Červiakovas skundėsi, kad šalis susidūrė su dvigubu – sankcijų ir koronaviruso – smūgiu. Tačiau valdžios atstovas tuo pat metu aiškino, kad Baltarusijos ekonomikos būklė gerėja.
Europos Sąjungą A. Lukašenka vadino „Europos Sovietų Sąjunga“ ir skundėsi sankcijų politika. „Su lietuviais dabar išvis jokių kontaktų, bet nieko, kaip nors išgyvensim“, – skundėsi A. Lukašenka, kalbėdamas apie derybas politiniu lygiu.
Jis taip pat aiškino, kad niekam nieko „diktuoti“ negali, nes neturi tam resursų. Tačiau pažymėjo, kad „jeigu mus kas nors labai užknis, tai atsakysim“.
„Ar kam nors to reikėjo Lietuvoje? Ne. Esmė net ne sankcijose, esmė tame, kad bandė uždrausti atominės elektrinės statybas“, – aiškino A. Lukašenka kalbėdamas apie situaciją pasienyje.