Bandymas išprovokuoti tiesioginį susidūrimą su Šiaurės Atlanto aljanso narėmis taptų katastrofa tiek Rusijai, tiek ypač Kremliaus vadovui Vladimirui Putinui. Todėl Rusijos valdžia ir baiminasi konfrontacijos su NATO bloku, interviu lenkų WNP aiškino Lenkijos generalinio štabo vadas, generolas Wieslawas Kukula.
Lenkijos kariuomenės vadas pastebėjo, kad prieš prasidedant plataus masto puolimui Ukrainoje Kremliuje buvo tikėtasi staigios karinės operacijos, tačiau V. Putino daugelį metų kurta karinė ir valstybinė mašina nesuveikė.
„Manyta, kad pradėjus agresiją Ukrainoje, Rusijai pavyks greitai sutriuškinti Ukrainos kariuomenę ir pasiekti „neįveikiamos“ kariuomenės, apie kurią kalbėjo V. Putinas, sukūrimo tikslus. Tačiau tai, ką mes stebime daugiau nei du metus, – tai visų pirma sulūžusios valstybinės sistemos, kurią sukūrė Putinas, pavyzdys“, – aiškino jis.
Kukula: Kremlius gyvena iliuzijomis
Tačiau, praktika parodė, jog Rusijos kariuomenė nemoka kariauti, net ir turėdama daugkartinę persvarą prieš Ukrainos pajėgas. Tokiu būdu „antrosios pagal galią kariuomenės“ mitas buvo sunaikintas, aiškino lenkų generolas. Kita vertus, negalima nurašyti ir Rusijos branduolinės galios potencialo, nors ši irgi „buvo gerokai paveikta laiko“.
„Panašu, kad niekas nebeturi iliuzijų, jog Rusija su jos įprastu potencialu, gerokai atsiliekančiu nuo pasaulinių lyderių technologijų klausimų, geba kelti rimtą grėsmę, kad ir tam pačiam stipriam NATO. Šiomis iliuzijomis gyvena tik Kremlius“, – aiškino W. Kukula.
Panašaus pobūdžio fantazijos Rusijos valdžios gretose nekelia nuostabos, nes po SSRS griūties valstybė buvo kuriama ant iliuzijų pamato. Generolas pateikė Rusijoje gajų mitą dėl SSRS išsigelbėjimo Antrojo pasaulinio karo metu – iš tiesų tai be Vakarų pagalbos Sovietų Sąjunga tuomet nebūtų išgyvenusi, nes amerikiečiai atsiuntė jiems 13 tūkst. tankų, 22 tūkst. lėktuvų ir apie pusę milijono mašinų.
Lenkijos generolas taip pat pažymėjo, jog analizuojant Rusijos kariuomenės galimybės į akį krinta viena ypatybė – savo karinėje taktikoje rusai remiasi skaitlinės persvaros sukūrimu. Be tokios persvaros jie nėra pajėgūs vykdyti karinių operacijų.