Jis trečiadienį kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalių kolegas, kviesdamas juos organizuoti aukšto lygio vizitų seriją.
„Ukraina yra baudžiama, nes pasuko europietišku keliu. Mes privalome remti šį Ukrainos pasirinkimą ir jos teisę gyventi nepatiriant Rusijos invazijos grėsmės – todėl kviečiu visas demokratinio sambūrio šalis vykti į Ukrainą į taikos misiją“, – pranešime spaudai sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
„Tai ne tik moralinė, politinė, bet ir labai konkreti tiesioginė parama – būti šalia mūsų ištikimos partnerės jai sunkiausią valandą“, – pridūrė jis.
Laiške ES ir NATO partneriams G. Landsbergis taip pat akcentavo kitus paramos Ukrainai teikimo būdus – pagalbą ukrainiečiams, aprūpinant gynybai skirta ginkluote, greitų ir ryžtingų ES sankcijų įvedimą, finansinę paramą, siekiant užtikrinti Ukrainos ekonomikos atsparumą.
„Šiuo metu sprendžiamas ne vien Ukrainos likimas. Kilo pavojus viso Europos žemyno saugumui ir taisyklėmis grindžiamos tarptautinės tvarkos ateičiai“, – tvirtino G. Landsbergis.
„Negalime leisti, kad dėl mūsų asmeninio neveiklumo ar ryžto trūkumo šį tūkstantmetį sukrėstų XX amžiaus vidurio tragedijos“, – kalbėjo jis.
Rusija pasienyje su Ukraina ir Baltarusijoje yra sutelkusi daugiau nei 100 tūkst. karių bei karinės technikos. Vakarai nuogąstauja dėl galimo įsiveržimo į Ukrainą, tačiau Rusija antradienį paskelbė išvedanti dalį karių iš pasienio.