• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kyjivo kariuomenės teigimu, Maskva sumažino iš jūros paleidžiamų sparnuotųjų raketų „Kalibr“ naudojimą. Rusija tai daro iš dalies dėl to, kad susiduria su logistikos problemomis, kai nori apšaudyti Ukrainos teritoriją.

Kyjivo kariuomenės teigimu, Maskva sumažino iš jūros paleidžiamų sparnuotųjų raketų „Kalibr“ naudojimą. Rusija tai daro iš dalies dėl to, kad susiduria su logistikos problemomis, kai nori apšaudyti Ukrainos teritoriją.

REKLAMA

„Rusams dabar problematiška tiek pristatyti raketas, tiek tvarkytis su raketų įrenginiais, iš kurių paleidžiamos „Kalibr“, tiek ir perkrauti raketas“, – sakė Ukrainos pajėgų šalies pietuose atstovė spaudai Natalija Humeniuk.

Didelė dalis logistikos ir infrastruktūros, susijusios su raketų „Kalibr“ paleidimu, yra Krymo uostamiestyje Sevastopolyje.

Ukrainos siekis atgauti Krymą

Rusija Sevastopolyje, vakarinėje Krymo pakrantėje, bazuoja dalį savo Juodosios jūros laivyno. Maskva 2014 m. aneksavo Krymą, o Kyjivas pažadėjo jį susigrąžinti.

„Dabar raketų nešėjams ten patekti yra labai problemiška“, – pridūrė N. Humeniuk.

Ukrainos gebėjimas atakuoti karinius objektus ir laivus Sevastopolyje turėjo didelės įtakos Rusijos gebėjimui paleisti sparnuotąsias raketas“, – portalui „Newsweek“ sakė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios Geostrategijos tarybos mokslininkas Williamas Freeris.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu tik Rusijos antvandeniniai laivai ir „Kilo“ klasės povandeniniai laivai gali paleisti „Kalibr“ raketas į Ukrainą, sakė W. Freeris.

REKLAMA

Pavojus kyla ir kitiems objektams

2023 m. rugsėjį Ukrainai Sevastopolyje pavyko Vakarų tiekiamomis sparnuotosiomis raketomis „Storm Shadow“ smogti Rusijos Rostovo prie Dono „Kilo“ klasės povandeniniam laivui. Manoma, kad „Rostov-on-Don“ buvo nepataisomai sugadintas ir yra vienas iš daugelio laivų, kuriuos Kyjivas teigė smogęs per visą karą.

„Kadangi daugelis laivyno karo laivų buvo apgadinti arba nuskandinti, o jų logistikos objektai buvo sporadiškai atakuojami, buvo paveiktas gebėjimas tiekti ir paleisti šias raketas į Juodosios jūros laivyno laivus ir iš jų“, –  sakė W. Freeris.

REKLAMA
REKLAMA

Maskva išbandė alternatyvius „Kalibr“ paleidimo būdus, pridūrė W. Freeris. Jis teigė, kad Rusijos poreikis kurti įvairius sparnuotųjų raketų paleidimo būdus laikui bėgant didės, nes ji pajus Juodosios jūros laivyno nuostolius.

Pastaraisiais mėnesiais raketų nenaudoja

Ukraina pranešė, kad Rusija pastaraisiais mėnesiais „Kalibr“ nenaudoja, sakydama, kad Maskva nusprendė smogti tokiems taikiniams, kaip šalies energetikos infrastruktūra, naudodama ilgojo nuotolio iš oro paleidžiamas raketas Ch-101.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau sekmadienį Ukrainos karinės žvalgybos vadovas Kyrylas Budanovas grėsmingai perspėjo, kad Kremlius papildė „Kalibr“ raketų atsargas ir netrukus atnaujins smūgius Ukrainos teritorijoje.

„Artimiausiu metu vėl pamatysime „Kalibr“, nes Ch-101 skaičius gerokai sumažėjo“, - sakė K. Budanovas Ukrainos televizijai.

Sunku nustatyti tikslų Rusijos ginklų, pavyzdžiui, raketų, atsargų skaičių. Nuo 2022 m. vasario Rusija išleido tūkstančius raketų, tačiau taip pat parengė savo gynybos pramonę karo padėčiai. Analitikai ir Ukrainos pareigūnai Vakaruose sako, kad Vakarų sankcijos buvo neveiksmingos siekiant sustabdyti itin svarbių komponentų, pavyzdžiui, reikalingų raketoms „Kalibr“ surinkti, tiekimą Rusijai.

Kad Putinas savo pasakom ir multikais apgaudinėjo patiklias Vakarų žvalgybas ir sudievino savo, kaip "podniavšij Rosoiju s kolen" (prikėlęs Rusiją nuo kelių), jis apgavo kiniečius. Perdavęs ponui Xi Jinping'io "stebuklingas" ginklų technologijas, kiniečius paliko kvailio vietoje. Kinija su savo ekonomika ir KPK prisigamino Putino "Wondervafe" už dešimtis, jei ne šimtus milijardų $ ir pasirodė, kad tai rusikas niekalas, tinkamas perdirbti tik į metalo laužą. Ir Xi Jinping'o idėja nugalėti JAV lėktuvnešius, Putino dėka, virto dūmais. Vakarai, JAVir ES, atkirto Kinijos ekonomiką nuo naujausių (iki 10 metų senumo) elektroninių lustų rinkos. Ir Kinijos ekonomika pradeda buksuoti. Pasakų apie augimą nėra ir Kinijos viduje (pačioj KKP) vis daugiau kaltinimų XiJinping'ui dėl ekonominės situacijos, kurią atvedė draugystė su Putinu ir parama Rusijos agresijai. Ik kiniečių diplomatams aiškiai pasakyta: "patys užvirėt košę su Putinu, dabar patys ir jį stabdykit. Tik tada kalbėsim apie ekonominių ryšių palengvinimą", citatos pabaiga. P.S. Rusija Kinijos prekybos balanse sudaro 3%.
straipsnių kurėjai tik žiūrėkite kad jūs būdami propogandistai negautumėte tais kalibrais patys va tada tikrai paiškės jie turi ar neturi - tada skysite patys o velniai pasirodo turi tuos kalibrus - na va galima ir pasijuokti iš tokių propogandystų
,Nu aš ir rašau,kad didesnių nacių už banderos nacius tikrai nėra
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų