„Beribė (draugystė) – tai niekas kita, kaip retorinis ėjimas“, – pažymėjo jis interviu „The New York Times“ metu, komentuodamas 2022-ųjų vasarį Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Kinijos vadovo Xi Jinpingo pasirašytą bendrą šalių deklaraciją.
Kinijos pasiuntinys taip pat pažymėjo, jog Pekinas nepalaiko Rusijos spec. operacijos Ukrainoje (taip Rusija vadina karą Ukrainoje), o taip pat nesuteikia Rusijai karinės pagalbos ir nepripažįsta Krymo aneksijos. Nepaisant to, kinų atstovo teigimu, „konflikto priežastys yra sudėtingesnės negu norėtų Vakarai“.
2022-ųjų Rusijos ir Kinijos lyderių pasirašytame pareiškime buvo skelbiama apie „beribę draugystę tarp dviejų šalių, draudžiamų zonų bendradarbiavime nebuvimo, strateginio bendradarbiavimo, kuris nėra nukreiptas prieš trečiąsias šalis, ir nėra veikiamas besikeičiančios tarptautinės situacijos ir situacinių pokyčių trečiosiose šalyse“.
Išvakarėse, balandžio 4-ąją, Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen pareiškė susirūpinimą dėl „Kinijos draugiškos pozicijos“ Rusijos atžvilgiu ir pasiūlė kinams „konstruktyviai paveikti Maskvą“.
JAV taip pat kritikuoja Kinijos, kuri oficialiai nepasmerkė Rusijos agresijos Ukrainoje ir vysto aktyvų ekonominį bendradarbiavimą su sankcijoms pasmerkta šalimi, įskaitant ir didinamą įsigyjamos naftos ar dujų kiekį. Vašingtonas taip pat pastebėjo, kad Xi Jinpingas dar nė sykio nebendravo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, tačiau jau spėjo nuskristi į Maskvą pas V. Putiną.