Apie savo kelionę rusė pati papasakojo internete.
Vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo socialiniuose tinkluose, ji pasakoja nebuvusi įleista į Vokietiją. Kartu su ja į šalį patekti negalėjo ir jos šeima. Pasakodama apie tai rusė apsipylė ašaromis, rašo UNIAN.
Vaizdo įrašas, anot agentūros, ėmė plisti internete. Įrašą pamatę civilizuoto pasaulio gyventojai pareiškė, kad tai dar tik nemalonumų pradžia Rusijos atstovams.
„Visiems penkiems atsisakyta išduoti vizas. Jie tiesiog nesuteikė jos ilgesniam laikui. Ar norite sužinoti priežastį? Jiems atrodo, kad mes ten pasiliksime! Todėl aš ir mano šeima negalime aplankyti savo motinos“, – ašarodama skundėsi Rusijos pilietė.
Vaizdo įraše ji taip pat pridūrė, kad neva yra gavusi oficialų kvietimą apsilankyti šalyje.
Anot žiniasklaidos pranešimų, ES užsienio reikalų ministrai ketina pritarti tam, kad būtų sustabdytas ES vizų režimo supaprastinimo susitarimo su Rusija galiojimas, siekiant apriboti rusams išduodamų vizų skaičių.
Kremlius žada atsaką, ES svarstant vizų apribojimus rusams
Kremlius antradienį įspėjo, kad reaguos, jei ES, reaguodama į Rusijos agresiją Ukrainoje, apsunkins rusų keliones į bloką.
ES valstybės susiskaldžiusios dėl siūlymo uždrausti išduoti vizas rusams: vienos jį visiškai palaiko, kitos baiminasi, kad tai užvers duris į užsienį bėgantiems rusų disidentams.
Bloko užsienio reikalų ministrai šį klausimą aptars Prahoje antradienį prasidėsiančiame dviejų dienų susitikime.
„Žinome, kad europiečių nuomonės šiuo klausimu skiriasi. Atidžiai tai stebėsime. Tai labai rimtas sprendimas, kuris gali būti nukreiptas prieš mūsų piliečius“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
„Žinoma, tokie sprendimai negali likti be atsako“, – sakė jis.
„Žingsnis po žingsnio Briuselis ir atskiros Europos sostinės demonstruoja visišką sveiko proto stoką... Deja, šis neracionalumo, besiribojančio su beprotybe, rinkinys leidžia diskutuoti dėl tokių sprendimų“, – pridūrė D. Peskovas.
Atsakydamas į vasario 24 dieną Rusijos pradėtą puolimą provakarietiškoje Ukrainoje, Briuselis įvedė Maskvai virtinę precedento neturinčių sankcijų.
ES jau nebetaiko vizų režimo supaprastinimo Rusijos oficialioms delegacijoms ir verslo lyderiams, tačiau kiti trumpalaikiai vizitai tebėra galimi.
Nors Ukraina paragino Briuselį visiškai uždrausti Rusijos turistams atvykti į ES, tikimasi, kad bus simboliškai sustabdytas susitarimo, kuriuo rusams palengvinamas kelias prašyti vizų kelionėms į bloką, galiojimas.
Vis dėlto ši priemonė apsunkintų vizų gavimo procesą ir galėtų sulėtinti į Europą vykstančių rusų srautą, o tai padidintų Maskvos tarptautinę izoliaciją.
Į turistines keliones besileidžiantys rusai naudojasi Šengeno vizomis, kurios galioja 26 šiai zonai priklausančiose šalyse – 22 ES valstybėse narėse bei Norvegijoje, Islandijoje, Šveicarijoje ir Lichtenšteine.