Nerimą keliantys duomenys, kuriuos pateikė „Nukemap“ ir kita svetainė „Missilemap“, parodė, kad vos vienas Vladimiro Putino atominis ginklas „Topol“ (SS-25), numestas ant Londono, galėtų nužudyti beveik milijoną žmonių ir dar 2,2 mln. sužeisti.
Palaidotų visą Londoną
Portalas „The Mirror“ skelbia, jog istoriko Alekso Wellersteino, dirbančio JAV Stivenso technologijos institute, sudarytame internetiniame žemėlapyje pavaizduota nerimą kelianti realybė, kokią žalą iš tikrųjų galėtų padaryti V. Putinas. Remiantis šiais duomenimis, 800 kilotonų bombos sprogimo nuotolis palaidotų visą Londoną, o bombos poveikis būtų juntamas nuo Enfildo šiaurėje iki Kroidono pietuose.
Bomba „Car“, kuri yra didžiausias kada nors sukurtas branduolinis ginklas, visiškai sunaikintų 6 km skersmens teritoriją, jei būtų paleista virš Birmingemo. Sprogimas nusineštų ne tik 2,4 mln. gyvybių, bet žmonės, gyvenantys netoliese, patirtų trečiojo laipsnio nudegimus.
Jei tokia pati bomba būtų numesta ant Londono, ji galėtų pražudyti 5,7 mln. žmonių ir dar 3,4 mln. sužeisti. Tačiau kur kas mažesnė, 50 mega tonų sverianti „Car“ bomba galėtų pražudyti 2,1 mln. žmonių ir dar 2,1 mln. sužeisti.
Sprogimo spindulys būtų toks didelis, kad dešimtys tūkstančių Liverpulio ir Lydso gyventojų būtų smarkiai apdegę.
Poveikis juntamas ilgam
Tarptautinė kampaniją už branduolinių ginklų panaikinimą pabrėžia, kad branduolinių ginklų poveikis būtų juntamas dar ilgai po pirmojo sprogimo.
„Branduoliniai ginklai skleidžia jonizuojančiąją spinduliuotę, nuo kurios miršta arba suserga jos veikiami žmonės, užteršia aplinką ir turi ilgalaikių pasekmių sveikatai, įskaitant vėžį ir genetinę žalą“, – įspėja organizacija.
„Mažiau nei vienas procentas pasaulyje esančių branduolinių ginklų gali sutrikdyti pasaulio klimatą ir branduolinio bado atveju sukelti bado grėsmę net dviem milijardams žmonių. Tūkstančiai JAV ir Rusijos turimų branduolinių ginklų gali sukelti branduolinę žiemą ir sunaikinti svarbiausias ekosistemas, nuo kurių priklauso visa gyvybė“, – pabrėžė organizacija.
Tie, kurie pasisako už branduolinius ginklus, teigia, kad dėl jų dešimtmečius truko santykinė taika, nes branduolinės supervalstybės buvo priverstos atsidurti tam tikroje aklavietėje bijodamos abipusio sunaikinimo.
Dabar suprantu, jog eilės priekyje Britanija? O gal JAV?
Prieš naikindami turi paskelbti eilės tvarką, ką po ko naikins, nes visus vienu kartu sunaikinti bus sunku... Juokauju.
Na įsivaizduokim, kad Rusija sunaikino visus savo priešus, o nuo jos galvos nei plaukas nenukrito. Kaip Rusija galėtų egzistuoti, jeigu nebeliko priešų? Aš kažkaip neįsivaizduoju tos barbarų šalies, kuri užsiima švietimu, mokslu, gerbūviu savo gyventojams. Dabar jos egzistencijos pagrindas neapykanta aplinkiniams ir karas