Pasak A. Kovalenko, vargu ar Kremlius išdrįs paleisti pasenusias branduolines raketas, kadangi, jo manymu, Rusija jau dabar parodė visus ginklus, kuriuos gali pasitelkti kare.
„Ar žinote, kokie dokumentai buvo padėti Putinui ant stalo? Ten yra išsakoma daugybė įdomių pozicijų. Pavyzdžiui, tarpžemyninės balistinės raketos išvis negali būti paleistos, kadangi jos yra sovietinės, senos, gamintos devintojo dešimtmečio pabaigoje, o jų tarnavimo laikas pasibaigė. Įdomiausia yra tai, kad per visus šiuos 30 metų nebuvo atlikta jokia techninė apžiūra ar vykdomi reguliarus remonto darbai“, – kalbėjo ekspertas.
Jo teigimu, tikimybė, kad branduoliniai ginklai galėtų būti sėkmingai paleisti ir pataikytų į norimą taikinį yra tik apie 15 proc., tad vargu, ar Rusijos Federacija rizikuos, mat raketos gali susprogti ir pačioje Rusijos teritorijoje arba detonuoti iškart po paleidimo, arba atvirkščiai – pasieks taikinius, tačiau galiausiai nesprogs.
„Nėra branduolinių ginklų. Viskas, ką jie turėjo, jau yra pademonstruota“, – pridūrė ekspertas.
Beveik pusė Ukrainos 2023-ųjų iždo – gynybai
Ukrainos vyriausybė patvirtino 2023 metų valstybės iždo projektą, kuriame beveik pusę išlaidų numatyta šalies gynybai ir saugumui.
„2023-ųjų biudžetas – pergalės biudžetas. Jau dabar sąžiningai sakome visuomenei, kad tai bus nelengvi metai. Karas kainuoja brangiai, labai brangiai. Svarbiausias prioritetas – mūsų šalies gynyba ir saugumas. 1,136 trln. grivinų, arba beveik 50 proc. viso biudžeto, bus skirta būtent saugumo ir gynybos sektoriui. Tai apima atlyginimus kariams, kariuomenės aprūpinimą, įrangos ir ginklų remontą bei pirkimą, daugelį kitų gynybai svarbių dalykų“, – sakė vyriausybės vadovas Denysas Šmyhalis.
Pagal ateinančių metų Ukrainos iždo projektą nuosavos pajamos sudarys 1,28 trln. grivinų, o išlaidos – 2,57 trln. grivinų. Tai reiškia, kad vidutinis deficitas kas mėnesį - 107,5 mlrd. grivinų, kurį tikimasi dengti tarptautine finansine parama.
Biudžetas sudarytas remiantis prielaidomis, kad ekonomika, po stipraus kritimo šiemet, kitąmet augs 4,6 proc., infliacija sieks 30,6 proc., vidutinis nedarbo lygis sudarys 28,2 proc., o nacionalinė valiuta nuvertės nuo 42 grivinų už JAV dolerį metų pradžioje iki 50 grivinų metų pabaigoje.
„Priklausomai nuo to, kaip keisis padėtis fronte, 2023-aisiais ekonomikos raida gali svyruoti nuo nuosmukio 0,4 proc. iki augimo 10 proc. ar daugiau. Taip pat – ir su kitais rodikliais. Taigi dabartinė makroekonominė prognozė yra gana konservatyvi, turime būti pasirengę visiems galimiems atvejams“, – pabrėžė premjeras.
2023-ųjų Ukrainos biudžeto įstatymo projektas teikiamas parlamentui (Aukščiausiajai Radai) svarstyti.