„Market Watch“ publikuotame JAV investicijų eksperto ir Kolorado universiteto dėstytojo V. Katsenelsono komentare teigiama, kad šis karas nubloškė Rusijos ekonomiką 40 metų atgal. „Išoriškai šiandieninė Rusija stipriai skiriasi nuo tos 80-ųjų Rusijos, kurią aš prisimenu. Šioje Rusijoje yra gražūs, šiuolaikiški prekybos centrai, kuriuose, mano nuostabai, vis dar pilna maisto“, – aiškino Murmanske gimęs, bet 1991-aisiais su tėvais į JAV emigravęs ekspertas.
Tačiau dėl sankcijų ir Vakarų bendrovių pasitraukimo iš Rusijos, šalis ilgainiui užšals laike. „Aš dabar galvoju apie Kubą, kuomet tai sakau. Šiandien Kuba atrodo taip pat, kaip 1959-aisiais, kuomet į valdžią atėjo Kastro ir Vakarai įvedė prekybos embargą“, – aiškino analitikas.
Eksperto teigimu, neįmanoma pagaminti automobilio ar skalbimo mašinos be puslaidininkių. Būtent dėl šios priežasties automobilių gamyba Rusijoje nuo karo pradžios smuko dvigubai, o skalbimo mašinų – nuo 600 tūkst. per mėnesį iki 100 tūkst.
„Sankcijos pakirto Rusijos galimybes pasigaminti ginkluotės karo vystymui. Maža to, Rusijai reikia bet kokios ginkluotės, kurią tik sugeba gauti, kad galėtų pakeisti tai, ką jau prarado. Rusija jau naudojasi 70-ųjų tankais. Galų gale, šis karas buvo ir liūdnas reklaminis vaizdo įrašas rusų gaminamai ginkluotei“, – įsitikinęs V. Katselsonas.