sankcijos
Sankcijos – tai priemonės, kurias taiko valstybės ar tarptautinės organizacijos siekdamos paveikti kitų šalių ar subjektų elgesį be karinės jėgos panaudojimo. Jos gali būti ekonominės, politinės, prekybinės ar finansinės ir dažniausiai taikomos kaip atsakas į tarptautinės teisės pažeidimus, žmogaus teisių įvairiose šalyse pažeidinėjimą arba siekiant užkirsti kelią agresyviems veiksmams ir skatinti taiką bei stabilumą.
„Linux“ kūrėjas išmetė rusus ir paragino mokytis istorijos: „Aš suomis“
11 rusų programuotojų buvo pašalinti iš operacinės sistemos „Linux“ pagrindinio programinio kodo, (branduolio) kūrėjų sąrašų – jie anksčiau prisidėjo prie jo tobulinimo.
JAV paskelbė sankcijų Kinijos ir Rusijos įmonėms už dronus, naudotus kare Ukrainoje
Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paskelbė naujų sankcijų kelioms Kinijoje įsikūrusioms bendrovėms, susijusioms su dronų, kuriuos Rusija naudoja kare prieš Ukrainą, gamyba.
Tai pirmosios JAV sankcijos Kinijos subjektams, kurie, bendradarbiaudami su Rusijos įmonėmis, „tiesiogiai kuria ir gamina išbaigtas ginklų sistemas“, pranešė JAV Iždo departamentas.
ES paskelbė sankcijas Iranui dėl balistinių raketų perdavimo Rusijai
Europos Sąjunga (ES) pirmadienį įvedė sankcijas kai kuriems Irano pareigūnams ir subjektams, įskaitant tris oro linijas, reaguodama į Teherano raketų ir bepiločių orlaivių perdavimą Rusijai naudoti prieš Ukrainą.
Užsienio reikalų ministrai patvirtino sankcijas 14 subjektų ir asmenų, įskaitant „Iran Air“, „Saha Airlines“ ir „Mahan Air“, į sąrašą įtrauktas ir gynybos viceministras bei Revoliucinės gvardijos „Quds“ pajėgų aukšti pareigūnai, sakoma ES pranešime.
JK įvedė sankcijas Rusijos pajėgų cheminių ir biologinių medžiagų daliniui ir jo vadu
Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį įvedė sankcijas Rusijos ginkluotųjų pajėgų cheminių ir biologinių medžiagų daliniui ir jo vadui Igoriui Kirilovui dėl įtariamo cheminio ginklo panaudojimo Ukrainoje.
„Rusijos žiauri ir nežmoniška taktika mūšio lauke kelia pasibjaurėjimą, todėl panaudosiu visą turimą galių arsenalą kovai su piktavališka Rusijos veikla“, – paskelbdamas apie naujausias sankcijas Maskvai nurodė užsienio reikalų sekretorius Davidas Lammy.
ES žada sankcijas Iranui dėl įtariamo balistinių raketų tiekimo Rusijai
Penktadienį Europos Sąjunga (ES) bendrame pareiškime pasmerkė Iraną dėl įtariamo balistinių raketų perdavimo Rusijai, kad panaudotų jas Ukrainoje.
27 valstybės narės pareiškė, kad šis pristatymas kelia „tiesioginę grėsmę Europos saugumui“ ir yra reikšmingas eskalavimas po ankstesnių Irano amunicijos ir bepiločių orlaivių siuntų Rusijai.
JK įvedė naujas sankcijas Rusijos „šešėliniam laivynui“
Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį paskelbė naujas sankcijas Rusijos „šešėliniam laivynui“ – tanklaiviams, kuriais Maskva eksportuoja naftą, apeidama Vakarų embargą, įvestą prasidėjus invazijai į Ukrainą.
Ekspertai teigia, kad vadinamasis „vaiduoklių laivynas“, t. y. tanklaiviai, kurių savininkai neaiškūs arba jie neturi tinkamo draudimo, padėjo Kremliui ir toliau eksportuoti naftą, nepaisant eksporto embargo ir naftos kainų apribojimo pasauliniams pardavimams.
Iranas žada reaguoti į naujas Vakarų sankcijas
Iranas pažadėjo reaguoti į naujas sankcijas, kurias Britanija, Vokietija ir Prancūzija jam įvedė dėl to, kad, jų teigimu, Teheranas nusiuntė raketų Rusijai, kad ši jas panaudotų Ukrainoje.
„Šie trijų Europos šalių veiksmai yra priešiškos Vakarų politikos ir ekonominio terorizmo prieš Irano žmones tęsinys, dėl kurio Irano Islamo Respublika imsis atitinkamų ir proporcingų veiksmų“, – vėlai antradienį paskelbtame pareiškime teigė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Nasseras Kanani.
JAV paskelbė naujų sankcijų Iranui dėl raketų tiekimo Rusijai
Jungtinės Valstijos, reaguodamos į, jų teigimu, eskaluojantį Irano sprendimą siųsti balistines raketas į Rusiją, paskelbė naujas sankcijas 10 asmenų ir šešioms įmonėms Rusijoje ir Irane, kurios buvo suderintos su Europos sąjungininkais.
JAV valstybės departamentas taip pat skyrė sankcijas Teherano oro vežėjui „Iran Air“ „už tai, kad jis vykdo arba vykdė veiklą Rusijos Federacijos ekonomikos transporto sektoriuje“, sakoma Iždo departamento pranešime.
JAV įves naujas sankcijas Iranui už raketų tiekimą Rusijai
Jungtinės Valstijos apkaltino Iraną perdavus Rusijai ginklų, kuriuos ši naudos karui Ukrainoje ir dėl to paskelbė apie naujas sankcijas Teheranui.
„Rusija dabar gavo šių balistinių raketų siuntas ir greičiausiai per kelias savaites panaudos jas Ukrainoje prieš ukrainiečius“, – žurnalistams Londone sakė JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas.
JAV rengiasi Iranui paskelbti naujų sankcijų dėl raketų tiekimo Rusijai
Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė, kad Iranas nusiuntė Rusijai raketų, skirtų panaudoti jos kare Ukrainoje, ir paskelbė apie gresiančias naujas sankcijas įspėjimų nepaisiusiam Teheranui.
„Rusija dabar gavo šių balistinių raketų siuntas ir tikriausiai per kelias savaites panaudos jas Ukrainoje prieš ukrainiečius“, – žurnalistams Londone sakė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.
REKLAMA
REKLAMA
JAV paskelbė plataus masto sankcijas asmenimis ir bendrovėms, susijusioms su Rusijos karu
JAV paskelbė plataus masto sankcijas beveik 400 asmenų ir 60 bendrovių, susijusių su Rusijos karu Ukrainoje.
Apie tai paskelbta Ukrainos nepriklausomybės dienos išvakarėse.
JAV Iždo departamentas toliau „įgyvendina prezidento (Joe) Bideno ir jo kolegų iš Didžiojo septyneto (G-7) įsipareigojimus sutrikdyti Rusijos karinės pramonės bazės tiekimo grandines ir mokėjimo kanalus“, sakoma iždo sekretorės pavaduotojo Wally Adeyemo pareiškime.
Minske netikėtai nusileido keturi „Airbus“ lėktuvai, priklausantys niekam nežinomai Afrikos bendrovei
Minsko oro uoste praėjusį savaitgalį nusileido iškart keturi lėktuvai „Airbus“, priklausantys oro linijoms „Magic Air“ iš Gambijos. Apie šią bendrovę faktiškai nėra jokios informacijos, manoma, kad lėktuvai ilgainiui pateks į Rusiją, kurios oro linijoms yra taikomos Vakarų sankcijos.
Už sankcijų pažeidimą Lietuvos įmonei skirta 1,27 mln. eurų bauda
Į Lietuvą iš Rusijos anglį ir kaučiuką importuojančiai įmonei už tarptautinių sankcijų pažeidimą muitinės pareigūnai skyrė 1,27 mln. eurų baudą.
„Kauno teritorinės muitinės Ūkio subjektų patikrinimų skyrius sandorius su sankcionuotomis įmonėmis ir jų tiekiamų prekių gabenimą įvertino kaip tarptautinių sankcijų pažeidimą“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame pranešime.
Mitalas apie bandymus apeiti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai: Lietuvos institucijos dirba užtikrintai
Generalinei prokurorei Nidai Grunskienei pareiškus apie dažnėjančius bandymus apeiti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, kad nereikėtų daryti išvadų, jog Lietuva padėties nesukontroliuoja.
„Atostogausime su ašaromis akyse“: Rusijos geležinkeliai prakalbo apie kritinę padėtį dėl Vakarų sankcijų
Rusijos geležinkeliams gresia žlugimas dėl lokomotyvų trūkumo, kurį lemia Vakarų sankcijos, įvestos prasidėjus karui Ukrainoje.
Sankcijos prisidėjo prie rutulinių guolių trūkumo, kuris Rusijoje paveikė lokomotyvų techninę priežiūrą.
Už sankcijų pažeidimą Lietuvos transporto eksporto įmonei skirta 13,6 mln. eurų bauda
Transporto priemones eksportuojančiai Lietuvoje registruotai įmonei už tarptautinių sankcijų pažeidimą skirta 13,6 mln. eurų bauda, trečiadienį pranešė Muitinė.
Pasak Muitinės, taip pat buvo sulaikytos ir konfiskuotos šešios vilkikų puspriekabės.
Muitinė įmonės, kuriai skirta bauda, pranešime neįvardijo.
JAV įvedė sankcijų Kinijos ir Irano bendrovėms, padedančioms Teheranui įgyvendinti jo bepiločių orlaivių programą
Jungtinės Valstijos antradienį įvedė sankcijų penkiems fiziniams asmenims ir septynioms bendrovėms iš Kinijos ir Irano, kaltindamos juos padedant Teheranui įgyvendinti jo balistinių raketų ir dronų programas.
Sankcijų taikiniu tapo asmenys ir bendrovės iš Kinijos, Honkongo ir Irano, dalyvaujantys perkant svarbius komponentus, kurių gavėjai – Irano gynybos ir ginkluotųjų pajėgų logistikos ministerijai (MODAFL) „pavaldžios“ institucijos, teigiama JAV iždo departamento pranešime.
Lietuva pirmauja gėdingame sąraše – per mus į Rusiją keliauja daugybė gėrimų
Gėdinga statistika: Lietuva netikėtai tapo daugiausiai vyno į Rusiją eksportuojanti šalis visoje Europos Sąjungoje. Vyno už 220 mln. amerikietiškų dolerių pernai išvežėme į kariaujančią ir įvairiausiomis sankcijomis apkrautą Putino šalį.
Ekspertai tikina, kad statistika nevienareikšmiška ir vertinti ją reikia taisyklingai. Esą skaičiai susideda ne iš mūsų gamintojų prekiaujamų vynų, o kitoms europinėms šalims eksportuojant vyną mūsų vežėjų vilkikais.
Kol Putinas džiaugiasi augančia ekonomika, Kremliaus ekspertai įspėja – šalis ant perdegimo ribos
Rusijos karo meto ekonomika vis dar auga, tačiau, kaip prognozuoja vienas populiariausių Maskvos analitinių centrų, antrąjį šių metų pusmetį ji gali susidurti su problemomis. Didelės Vyriausybės išlaidos kariuomenei, kurios sudaro 29 proc. visų šių metų išlaidų, sutapo su dviem ekonomikos perkaitimo rodikliais – infliacija ir darbuotojų trūkumu, kurį dar labiau didina protų nutekėjimas, mobilizacija ir didelis žuvusiųjų mūšio lauke skaičius.
Trumpas kalba apie sankcijų Rusijai švelninimą ir primena apie bičiulystę su Putinu
Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas svarsto galimybę sušvelninti sankcijas Rusijai, nes tai yra jo plano užbaigti karą Ukrainoje dalis. Tai jis pareiškė interviu agentūrai „Bloomberg“.
„Taikydami sankcijas, mes visus atstumiame. Taigi man nepatinka sankcijos. Man jos buvo labai naudingos Irano atveju, bet net ir Irano atveju jos nebuvo tokios reikalingos“, – aiškino D. Trumpas.
Maisto deficitas: paaiškėjo, kad Rusija maisto produktuose naudoja draudžiamus „mėsos klijus“
Pranešta, kad Rusijos įmonės vis dažniau naudoja šalyje uždraustą maisto priedą – transglutaminazę, kitaip vadinamą „mėsos klijais“. Šią medžiagą gamyboje rusai naudoja tam, kad sumažintų gamybos sąnaudas, skelbia „Newsweek“.
Rusijos dienraštis „Izvestija“, remdamasis valstybinės žemės ūkio saugos agentūros „Rosselchoznadzor“ ir visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos „Rospotrebnadzor“ duomenimis pranešė, kad 2023 m. užfiksuoti 25 atvejai, kai mėsos ir pieno produktų gamintojai naudojo ši...
Sankcijos Rusijos nesužlugdė: kuo ilgiau kariauja – tuo Kremliaus kišenės pilnesnės
Nauji duomenys rodo, kad nepaisant Vakarų sankcijų ir brangiai kainuojančio karo Ukrainoje, rusai turtėja. Nuo invazijos į Ukrainą pradžios JAV ir jų sąjungininkės taikė Rusijai sankcijas ir embargus, kuriais siekta ir suvaržyti jos kariuomenę, ir ekonomiškai paspausti Vladimirą Putiną, kad šis pasitrauktų. Tačiau panašu, kad karas Ukrainoje galėjo sustiprinti Rusijos ekonomiką, skelbia „Newsweek“.
Pasaulio bankas paskelbė atnaujintą 2023 m. pasaulio pajamų lygio ataskaitą.
Prabilo prie Baltarusijos sienos gyvenanti moteris, kurios kieme – super automobiliai: „Žmonės neturi, kur padėti“
Lietuvos kaimas vos už kilometro nuo sienos su Baltarusija tapo vieta, kur galima išvysti dešimtis ypač brangių ir madingų automobilių. Nuo „Mercedes-Benz“ prabangių visureigių iki BMW išskirtinių, labai retų ir brangių modelių. Ar kaimo gyventojai laimėjo loterijoje milijonus eurų?
Ne, specialistai sako, kad šie automobiliai iš Europos paruošti turtingiems rusams, kurie tokias transporto priemones graibste graibsto, tačiau dėl naujų suvaržymų šios mašinos užstrigo Lietuvos kaime.
Internete plinta šokiruojantis vaizdelis – Lietuvoje prie sienos su Baltarusija daugybė prabangių automobilių
Socialiniuose tinkluose paplito informacija apie viename Lietuvos kaime, esančiame netoli pasienio su Baltarusija, automobilių aikštelėje pristatytus prabangius, aukščiausios klasės automobilius. Teigiama, kad šie automobiliai ten stovi dėl sugriežtintų sankcijų, jie negali būti transportuojami į Baltarusiją.
Išsamų video reportažą apie tai žiūrėkite 18:30 val. TV3 žiniose.
ES patvirtino 14-ąjį sankcijų Rusijai paketą
ES šalys narės pirmadienį patvirtino naują sankcijų Rusijai paketą. ES Tarybos pranešime teigiama, kad baudžiamosios priemonės pritaikytos dar 116 asmenų ir institucijų. Be to, Europos Sąjungoje bus draudžiama perkrauti rusiškas suskystintas gamtines dujas (SGD) , skirtas gabenti į trečiąsias šalis.
Europos uostai yra svarbūs Rusijai, nes šis žemynas žiemos mėnesiais yra pagrindinis SGD eksporto iš užšalusių Arkties uostų į Azijos rinkas maršrutas.
JAV įvedė sankcijas Rusijos programinės įrangos įmonės „Kaspersky“ vadovams
Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė sankcijas 12-ai Rusijoje įsikūrusios kibernetinio saugumo įmonės „Kaspersky Lab“ vadovų kitą dieną po to, kai nacionalinio saugumo sumetimais uždraudė prekiauti jos populiaria antivirusine programine įranga.
LTG grupė: bandymų apeiti sankcijas skaičius per pastaruosius tris mėnesius išaugo penkis kartus
LTG grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ per pastaruosius tris mėnesius identifikavo penkis kartus išaugusį bandymų apeiti taikomas sankcijas skaičių.
Remiantis LTG grupės duomenimis, kovo mėnesį įmonė tokių pažeidimų užfiksavo 14, gegužę – 74, o didžioji pažeidimų dalis – susijusi su ketinimais vežti degalus ar naftos produktus.
Pasak „LTG Cargo“ vadovės Eglės Šimės, įgyvendinant sankcijų kontrolę, užkirsti kelią pažeidimams bandoma įvairiais būdais.
Į Lietuvą atvykęs JAV diplomatas išklojo viską, ką galvoja: sankcijos Rusijai neišgelbės Ukrainos
Sankcijos Rusijai neišgelbės Ukrainos ir nepakeis Rusijos režimo, tačiau tai yra įrankis sustabdyti ar bent sumažinti Rusijos agresiją, sako Vilniuje viešėjęs buvęs JAV ambasadorius Lenkijoje Danielis Friedas.
Įtakingas JAV diplomatas lankėsi Vilniuje, Rytų Europos studijų centre (RESC), kur dalyvavo diskusijoje apie sankcijų Rusijai poveikį ir ateities perspektyvas.
JAV įvedė sankcijų Izraelio ekstremistų grupuotei, kliudžiusiai tiekti į Gazą humanitarinę pagalbą
JAV vyriausybė penktadienį įvedė sankcijų Izraelio radikalų grupuotei „Tzav 9“, kliudžiusiai gabenti civiliams palestiniečiams Gazos Ruože skirtą humanitarinę pagalbą.
„Jau keletą mėnesių grupuotės „Tzav 9“ nariai stengdavosi užkirsti kelią į Gazą tiekiamai pagalbai, be kita ko blokuodami iš Jordanijos į Gazą vedančius, taip pat per Vakarų Krantą einančius kelius, kartais netgi imdamiesi smurtinių veiksmų“, – pranešime spaudai teigė valstybės departamentas.
JAV paskelbė apie plačias sankcijas Rusijai
Jungtinės Amerikos Valstijos trečiadienį paskelbė daugybę sankcijų, kuriomis siekiama suvaržyti Maskvos karą Ukrainoje ir užsienio bankų, vis dar bendradarbiaujančių su Rusija, veiklą.
„Sienos“ tyrimas: procesuose prieš Lietuvą – rusiškų pinigų kvapas
Dirbdamas Rusijos ambasadoriumi Vilniuje, Aleksandras Udalcovas pasižymėjo aibe demaršų prieš Lietuvą. Nutekėję duomenys rodo, kad šią veiklą A.Udalcovas tęsia ir pabaigęs diplomato karjerą bei būdamas Europos Sąjungos sankcijų sąraše.
A.Udalcovas į ES sankcijų sąrašą įtrauktas maždaug prieš metus.
Maskva rado sankcijų spragą: „Bloomberg“ atskleidė slaptą schemą
Rusijos tanklaivis „Primorje“, kuriam yra taikomos JAV sankcijos, slapta perkrovė naftą į kitą laivą, skelbia „Bloomberg“, rašo UNIAN.
Anot leidinio, tai gali reikšti, kad Maskva ėmėsi naujos taktikos, siekdama sumažinti JAV sankcijų veiksmingumą.
Rusija rado būdą apeiti sankcijas
„Bloomberg“ skelbia, kad balandžio mėnesį laivas atplaukė į Rusijos Juodosios jūros uostą Novorosijską ir ten paėmė „Urals“ naftos krovinį. Po to tanklaivis leidosi į maždaug 12 tūkst.
Putinas giriasi, esą nepaisant sankcijų Rusija tebėra pasaulio prekybos partnerė
Prezidentas Vladimiras Putinas teigia, kad Rusija vis dar yra svarbi pasaulio prekybos partnerė, nors Vakarai jai įveda vis naujų sankcijų.
Nepaisant visų kliūčių ir, jo žodžiais tariant, Vakarų įvestų „neteisėtų sankcijų“, jo šalis plečia savo logistiką ir tarptautinio bendradarbiavimo geografiją, penktadienį Sankt Peterburge vykstančiame 27-ajame tarptautiniame ekonomikos forume sakė V. Putinas.
Lietuvos muitinė skirs daugiau dėmesio sankcijų apėjimo eksportuojant lengvuosius automobilius užkardymui
Lietuvos muitinė informuoja, kad nuo 2024 m. birželio 4 d. eksportuojamiems, taip pat reeksportuojamiems ar gabenamiems tranzitu iki penkerių metų senumo automobiliams bus privaloma pateikti papildomus dokumentus, įrodančius, kad nebus pažeidžiami tarptautinių sankcijų ribojimai.
Rusai giriasi „atnaujinę“ automobilių „Volga“ gamybą: kaip 2 vandens lašai su kiniškais
Rusai mėgsta girtis jų pagamintas, sukurtas vienas ar kitas dalykas „neturi analogų pasaulyje“. Tačiau tai vargiai pasakytina apie naujus automobilius „Volga“, kurie Sovietų Sąjungoje buvo laikomi prestižiniais.
Antradienį rusų žiniasklaida skelbia, kad po dvejų metų nesėkmingų bandymų GAZ automobilių gamykla Žemutiniame Naugarde, kuris yra keli šimtai kilometrų į Rytus nuo Maskvos, atnaujina „Volgos“ gamybą.
Rusijoje vis dar veikia europietiški bankai: štai, iš kokių jie šalių
Didieji Europos bankai, nepaisant pažadų pasitraukti, toliau tebedirba Rusijoje ir pernai Kremliui sumokėjo beveik milijardą eurų mokesčių. Jų pelnai Rusijoje dar įspūdingesni – viršija 3 milijardus eurų.
Ir nors šių bankų veiklos pernykščiai rezultatai Rusijoje prastesni, pelnas yra trigubai didesnis buvusį prieš Rusijos plataus masto įsiveržimą į Ukrainą.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Už prekių įsigijimą iš sankcionuojamų Rusijos įmonių Lietuvos bendrovė nubausta beveik 330 tūkst. eurų bauda
Lietuvos muitinė paskyrė 329 tūkst. 944 eurų dydžio baudą Lietuvos įmonei, įsigijusiai prekes iš Rusijos įmonių, kurioms taikomos tarptautinės sankcijos.
Įmonei antradienį buvo surašytas tarptautinių sankcijų pažeidimų protokolas. Lietuvos muitinė informuoja, kad pagal tarptautinių sankcijų įstatymo nuostatas tokia poveikio priemonė pritaikyta pirmą kartą.
Vilniuje – penkių šalių muitinių susitarimas dėl vienodo sankcijų Rusijai įgyvendinimo
Vilniuje Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Suomijos muitinių vadovai ketvirtadienį pasirašys susitarimą dėl vienodų kontrolės priemonių taikymo, įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) sankcijas Rusijai ir Baltarusijai.
„Lietuvos Muitinė siekia, kad vienodos ir griežtos priemonės dėl sankcijų įgyvendinimo būtų taikomos visose Europos Sąjungos valstybėse.
Maskva niršta dėl to, kam pritarė ir Lietuva: nepatiko, ką ES žada daryti su rusų pinigais
Europa ketina palūkanas, kurios susikaupė įšaldžius rusų milijardus, konfiskuoti ir perduoti Ukrainai. Būtent dėl to Rusijos propagandistai griebiasi naujų grasinimų.
Po to, kai 2022 m. vasarį Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, ES ir kitose valstybėse buvo įšaldyti šimtų milijardų JAV dolerių vertės Rusijos centrinio banko turto.
Seimo nariai kreipėsi į prekybos tinklus: prašo žymėti į Rusiją eksportuojančių bendrovių prekes
Grupė Seimo narių kreipėsi prekybos tinklus, prašydami žymėti į Rusiją eksportuojančių bendrovių prekes.
„Lietuvos visuomenė turi teisę žinoti, kokia produkcija toliau eksportuojama į Rusiją. Žymint produkciją, prekybos tinklai informuotų vartotoją ir taip leistų pačiam spręsti, kokią produkciją įsigyti“, – pranešime spaudai sako viena iš kreipimosi iniciatorių, Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.
JAV, Kanada ir JK įveda naujas sankcijas Iranui
Reaguodamos į Irano ataką prieš Izraelį, JAV, Kanada ir Jungtinė Karalystė (JK) ketvirtadienį įvedė naujas sankcijas Teheranui.
Kaip pranešama, priemonės visų pirma nukreiptos į prekybą dronais ir jų gamybą.
Per Irano išpuolį prieš Izraelį buvo panaudota daugiau nei 300 dronų ir raketų. Izraelio oro gynyba ir sąjungininkų pajėgos perėmė beveik visus taikinius.
Parlamentarai svarstys senų sankcijų pratęsimą ir naujų įvedimą rusams ir baltarusiams
Parlamentarai antradienį svarstys senų nacionalinių sankcijų pratęsimą ir papildomų įvedimą Baltarusijos bei Rusijos piliečiams, tarp naujų siūlymų – kelionių ribojimai, draudimai importuoti žemės ūkio produktus.
Vyriausybė siūlo dar metams pratęsti ribojamąsias priemones rusams ir baltarusiams, nes 2022 metų vasario 24 dieną Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą tęsiasi, priežastys, dėl kurių pernai buvo priimtas šis įstatymas, nėra išnykusios.
Pavojinga prognozė: Rusijai šiemet piešiamas spartesnis nei Europos ekonomikos augimas
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja, kad Rusijos ekonomika šiais metais augs sparčiau nei visų išsivysčiusių pasaulio šalių ekonomika. TVF teigia, jog Rusijos ekonomika gali padidėti 3,2 proc.
TVF skelbia, kad prie tokio spartaus augimo prisidėjo stabilus naftos eksportas ir didelės vyriausybės išlaidos.
ES įves naujų sankcijų Irano dronų ir raketų gamintojams
Europos Sąjungos vadovai trečiadienį susitarė įvesti naujų sankcijų Irano bepiločių orlaivių ir raketų gamintojams, atsakydami į savaitgalį Teherano įvykdytą beprecedentę ataką prieš Izraelį, pasakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis.
„Norėdami išsiųsti aiškų signalą, priėmėme sprendimą įvesti Iranui sankcijų“, – Briuselyje vykstančiame ES viršūnių susitikime sakė Ch. Michelis.
„Jų taikinių taps bendrovės, susijusios su dronų, su raketų gamyba.
Po išpuolio prieš Izraelį JAV planuoja įvesti naujų sankcijų Iranui
Po to, kai Teheranas raketomis ir dronais atakavo Izraelį, JAV planuoja įvesti Iranui naujų sankcijų, antradienį pranešė nacionalinio saugumo konsultantas Jake‘as Sullivanas.
Izraelis ragina taikyti Iranui sankcijas
Izraelis antradienį pradėjo „diplomatinį puolimą“ prieš Iraną, ragindamas 32 šalis įvesti sankcijas šios šalies Revoliucijos gvardijai ir raketų programai.
Iranas vėlų šeštadienį paleido daugiau nei 300 dronų ir raketų į Izraelį, keršydamas už balandžio 1 dieną įvykdytą drono smūgį konsulatui Damaske, per kurį žuvo keli iraniečių kariškiai.
Izraelio kariuomenė sakė, kad 99 proc.
Iranui gali grėsti naujos ES sankcijos
Po atakos prieš Izraelį Europos Sąjungoje (ES) kalbama apie naujas sankcijas Iranui. Keli diplomatai pirmadienio vakarą po pokalbių su šalių narių atstovais Briuselyje sakė, kad ši tema gali būti svarstoma antradienį ES užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje.
Anot duomenų, naujos baudžiamosios priemonės galėtų būti įvestos per sankcijų mechanizmą, sukurtą po to, kai Iranas prieš Ukrainą kovojančiai Rusijai pradėjo tiekti dronus.
Po atakos prieš Izraelį Landsbergis ragina Vakarus stiprinti sankcijas Iranui
Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis sako, kad po išpuolio prieš Izraelį Vakarai turi įvesti naujas sankcijas Iranui.
„Privalome nedelsiant stiprinti sankcijas Iranui už jo regioninį destabilizuojantį elgesį ir paramą Rusijos agresijai prieš Ukrainą“, – žurnalistams Vilniuje sakė užsienio reikalų ministras.
Iranas vėlų šeštadienį pirmą kartą tiesiogiai atakavo savo aršų priešą Izraelį, paleisdamas daugiau kaip 300 raketų ir dronų.
Netikėtas smūgis Putinui – Rusiją vis labiau apleidžia sąjungininkės
Griežtėjant Vakarų sankcijoms, įvestoms dėl karo Ukrainoje, Rusiją apleidžia pagrindinės jos sąjungininkės. Panašu, kad Vladimiro Putino sąjungininkės vis dažniau apriboja bankinius ryšius su Kremliumi arba visai jų atsisako. Tai ne vien vilkina pavedimų procesus, bet ir kai kuriais atvejais visai juos stabdo.