„Pokario situacija Rusijoje bus tokia pati kaip 1917–1918 metų situacija. Ar pamenate pilietinį karą? Buvo Machno, Mamontovų, Mironovų, Budionių gaujos... Kadyrovas ir Prigožinas davė naują toną Rusijos politikai – lemiami bus ne kokie nors finansiniai ryšiai su oligarchais. Politiko stiprybę lemia jam paklūstančių ginkluotų vyrų skaičius.
Tai visiškai naujos Rusijos paveikslas. Prigožino ir Kadyrovo stiprybė yra ta, kad jie turi 30 000 ginkluotų karių, kurie paklūsta tik jiems. Matote, kad fronte yra daug situacijų ir susirėmimų tarp šių struktūrų ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų. Ir pastatykite save į vietą generolų, kurie kasdien girdi, kaip kokie nors lauko vadai ragina atimti jų laipsnius, juos sušaudyti ar išsiųsti į frontą kaip eilinius“, – Ukrainos televizijos kanalui „Espresso“ sakė A. Piontkovskis.
Taigi Kremliaus kritikas prisiminė 1917-uosius, kai iš fronto pradėjo grįžti ginkluoti rusai, ir tai tapo postūmiu Rusijoje prasidėti pilietiniam karui.
„Putino valstybė prarado smurto monopolį. Smurtas tampa argumentu tiems lauko vadams, kurie sugebėjo suburti labiausiai kvalifikuotus, energingiausius ir gausiausiai ginkluotus dalinius. Tai naujo ilgo pilietinio karo, kuris sujudins visą Rusiją, žaibai. Paprasčiausiai, pasak draugo Lenino, imperialistinis karas Ukrainoje peraugs į pilietinį karą Rusijoje.
Tačiau masinė, liaudies kova prasidės tada, kai pusė išgyvenusių (o pusė jų, pagal statistiką, matyt, išgyvena), po Rusijos pralaimėjimo grįš su kulkosvaidžiais į sostinę, kaip valstiečiai mobikai grįžo su šautuvais 1917 metais. Tokia dabar maždaug Rusijos perspektyva“, – įsitikinęs publicistas.
A. Piontkovskis būsimąją Rusijos struktūros formą apibūdino kaip „karinį feodalizmą“.
„Tie laikai, kai šansą vienam ar kitam pretendentui į kėdę lėmė jo ryšiai ar tėvai, jau praėjo. Dabar viską lemia ginkluotų pavaldinių skaičius. Tai karinio feodalizmo laikai. Daug kalbama apie galimą Rusijos dezintegraciją, kad Rusija subyrės pagal etnines ribas ar kaip nors kitaip. Bet vyksta pats baisiausias Rusijos skilimas – centrinės valdžios ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų skilimas į priešiškas stovyklas“, – sakė A. Piontkovskis.