Izraelio kariuomenė teigė, kad jos lėktuvai nusitaikė į objektus, kuriuose Iranas gamino į Izraelį paleistas raketas, taip pat į raketų „žemė-oras“ gamybos vietas.
Tačiau nebuvo jokių požymių, kad buvo smogta Irano naftos ar branduoliniams objektams. Iranas tvirtino, kad smūgiai padarė tik „nedidelę žalą“, o Irano valstybinė žiniasklaida juos sumenkino. Atrodo, kad abi šalys bent jau kol kas stengiasi išvengti rimtesnės eskalacijos.
Vis dėlto dėl šių smūgių kyla pavojus, kad priešai gali priartėti prie visiško karo tuo metu, kai atakos visuose Viduriniuose Rytuose intensyvėja, o Irano remiamos kovotojų grupuotės, įskaitant „Hamas“ Gazos Ruože ir „Hezbollah“ Libane, ir taip kariauja su Izraeliu.
Po antskrydžių Irano užsienio reikalų ministerija išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad „Iranas turi teisę ir pareigą gintis nuo užsienio agresijos aktų“. Užsienio reikalų ministras Abbasas Araghchi sakė, kad „mūsų ryžtas gintis neturi ribų“, ir paragino Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą pasmerkti Izraelį už atakas.
Tačiau vėlai šeštadienį Irano kariuomenė paskelbė kruopščiai suformuluotą pareiškimą, kuriame teigiama, kad bet kokios Izraelio antžeminių puolimų Gazos Ruože ir Libane paliaubos būtų svarbesnės už bet kokį galimą atsakomąjį smūgį.
Irano valstybinė naujienų agentūra IRNA pranešė, kad žuvo keturi žmonės, visi – karinės oro gynybos kariai.
Irano kariuomenė teigė, kad smūgiai buvo nukreipti karines bazes Ilamo, Chuzestano ir Teherano provincijose. Tačiau galinga sukarinta Revoliucinė gvardija, prižiūrinti didžiulį Irano balistinių raketų arsenalą, neskelbė nieko, tad kilo klausimų, ar nebuvo smogta jos bazėms.
Irano prezidentas Masoudas Pezeshkianas pareiškime, paskelbtame socialiniame tinkle „X“, pareiškė užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir perspėjo ateityje vengti išpuolių.
„Irano priešai turėtų žinoti, kad šie drąsūs žmonės be baimės gina savo žemę ir į bet kokią kvailystę atsakys taktiškai ir protingai“, – rašė jis.
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas žurnalistams sakė, kad Izraelis jį įspėjo prieš imdamasis smūgių, ir teigė, kad atrodo, jog „jie pataikė tik į karinius taikinius“.
Spalio viduryje jo administracija gavo Izraelio patikinimą, kad nebus smogta branduoliniams objektams ir naftos įrenginiams.
„Tikiuosi, kad tai pabaiga, – sakė J. Bidenas.
JT Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) šeštadienį pareiškė, kad Izraelio suduotas mirtinas oro smūgis Irano kariniams objektams neturėjo įtakos Irano branduolinei programai, kuri kelia tarptautinius nesutarimus.
„Irano branduoliniai objektai nebuvo paveikti“, – rašė TATENA generalinis direktorius Rafaelis Grossi (Rafaelis Grosis) ir paragino „elgtis apdairiai ir susilaikyti nuo veiksmų, galinčių kelti pavojų branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų saugai ir saugumui“.