• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas paskelbė, kad atšauks karinę padėtį. 

22

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas paskelbė, kad atšauks karinę padėtį. 

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai:

22:36 | „Yonhap“: Pietų Korėjos kabinetas patvirtino sprendimą atšaukti karo padėtį

Pietų Korėjos kabinetas patvirtino siūlymą atšaukti karo padėtį, trečiadienį pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

Šis pranešimas pasirodė netrukus po to, kai prezidentas Yoon Suk Yeolas pranešė atsiimantis savo siūlymą įvesti karo padėtį, kurią atšaukti yra būtinas kabineto sprendimas.

Nepaprastąją karo padėtį Pietų Korėjos prezidentas paskelbė antradienį, tačiau 190 parlamentarų sugebėjo skubiai susirinkti į asamblėją, kurioje vienbalsiai nubalsavo blokuoti prezidento tokį sprendimą.

Pagal šalies konstituciją, karo padėtis turi būti atšaukta, jei to reikalauja parlamentarų dauguma.

21:40 | Pietų Korėjos prezidentas pareiškė atšauksiantis karinę padėtį

Pietų Korėjos prezidentas pareiškė, kad atšauks karinę padėtį, praėjus kelioms valandoms po to, kai šalies parlamentas nubalsavo už tai, kad ši priemonė būtų atšaukta, rašo „Sky News“.

REKLAMA
REKLAMA

Savo pareiškime Yoon Seok Yeolas taip pat paragino opozicines partijas „nedelsiant nutraukti piktinančius veiksmus, paralyžiuojančius šalies darbą“ ir paminėjo nesutarimus, kilusius lapkričio pabaigoje diskutuojant apie biudžetą. Tuomet Demokratinė darbo partija (turinti daugumą parlamente) atmetė vyriausybės pasiūlymą ir nusprendė inicijuoti apkaltą valstybės auditoriui bei vyriausiajam prokurorui.

REKLAMA

20:11 | Kremlius Pietų Korėjos karo padėties paskelbimą vadina keliančiu susirūpinimą

Kremlius antradienį pareiškė, kad situacija Pietų Korėjoje, kur prezidentas Yoon Suk-yeolas paskelbė nepaprastąją karo padėtį, yra kelianti nerimą, pranešė naujienų agentūra „Interfax“. 

Kremlius pridūrė, kad atidžiai stebi padėtį Pietų Korėjoje

„Padėtis kelia nerimą. Atidžiai ją stebime“, – naujienų agentūrai sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. 

REKLAMA
REKLAMA

20:00 | Pietų Korėjos kariuomenė nereaguoja į parlamento valią: tvirtina, kad karo padėtis galios tol, kol ją atšauks prezidentas

Pietų Korėjos kariuomenės pareigūnai pareiškė, kad karo padėtis galios tol, kol ją atšauks prezidentas Yoon Suk Yeolas.

Toks pareiškimas nuskambėjo nepaisant to, kad parlamentas balsavo už tai, jog būtų užblokuotas karo padėties paskelbimas.

Karo padėtis „galios tol, kol prezidentas ją atšauks“, nurodė Seulo kariuomenės pareigūnai, pranešė vietos transliuotojas YTN ir kita vietos žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek anksčiau pranešta, kad Pietų Korėjos prezidentas antradienį paskelbė nepaprastąją karo padėtį. Kreipdamasis į tautą jis tvirtino, kad toks žingsnis žengiamas „siekiant apsaugoti liberalią Pietų Korėją nuo Šiaurės Korėjos komunistinių jėgų keliamų grėsmių ir pašalinti antivalstybinius elementus“.

19:25 | Seule kariškiai traukiasi nuo parlamento, keliamas klausimas dėl apkaltos prezidentui

Specialiosios pajėgos traukiasi nuo Pietų Korėjos parlamento, praneša vietinė žiniasklaida, cituoja leidinys „Focus“.

REKLAMA

Pietų Korėjos parlamentas pranešė, kad kariškiai, vykdantys prezidento įsakymus, bus sulaikyti ir teisiami už išdavystę.

Nepaisant to, kai kurie kariai vis dar budi prie parlamento pastato, skelbia UNIAN. 

Skelbiama, kad taip pat jau keliamas prezidento apkaltos už bandymą įvykdyti perversmą, prisidengiant karo padėties paskelbimu, klausimas.

19:11 | JAV atidžiai stebi padėtį Pietų Korėjoje, kur paskelbta karo padėtis

Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė atidžiai stebinčios padėtį Pietų Korėjoje, vienoje iš artimiausių Vašingtono sąjungininkių, kur prezidentas Yoon Suk-yeolas paskelbė nepaprastąją karo padėtį.

REKLAMA

„Administracija palaiko ryšius su KR vyriausybe ir atidžiai stebi padėtį“, – sakė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai, pavartodamas Pietų Korėjos oficialaus pavadinimo santrumpą.

Jungtinės Valstijos yra labai susirūpinusios dėl įvestos karo padėties Pietų Korėjoje ir nori, kad sprendimas būtų priimtas laikantis „teisinės valstybės principų“, netrukus po to pareiškė valstybės sekretoriaus pavaduotojas Kurtas Campbellas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Su dideliu susirūpinimu stebime pastarojo meto įvykius KR“, – sakė K. Campbellas. 

„Viliamės, kad visi politiniai ginčai bus išspręsti taikiai ir laikantis teisinės valstybės principų“, – teigė jis.

Vašingtonas Pietų Korėjoje dislokuoja apie 28 500 karių, kad padėtų apsaugoti šalį nuo branduolinius ginklus turinčios Šiaurės Korėjos.

18:52 | JK vyriausybė atidžiai stebi padėtį Pietų Korėjoje

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė atidžiai stebi padėtį Pietų Korėjoje, kur prezidentas Yoon Suk-yeolas paskelbė nepaprastąją karo padėtį, antradienį pranešė Dauningo gatvės atstovas spaudai.

REKLAMA

„Atidžiai stebime įvykius Pietų Korėjoje. Visiems Britanijos piliečiams patariame stebėti, ar JK kelionių rekomendacijos yra atnaujintos, ir vadovautis vietos valdžios institucijų patarimais“, – žurnalistams sakė ministro pirmininko Keiro Starmerio atstovas. 

18:40 | Seule parlamentą šturmuoja kariškiai, parlamentarai užsibarikadavo

Pietų Korėjoje 190 parlamentarų vienbalsiai nubalsavo už karo padėties atšaukimą šalyje. Kariškiai bandė neleisti politikams patenkti į parlamentą. Tuo tarpu ginkluotos pajėgos išdaužė langus ir šturmavo pastatą, kad sutrukdytų balsavimą. Politikai parlamente užsibarikadavo. 

REKLAMA

Apie tai praneša „Nexta“. 

Pietų Korėjos valdančiosios „Tautos jėgos“ partijos, kuriai priklauso ir karinę padėtį paskelbęs prezidentas, lyderis Han Dong Hook pareiškė, kad bendradarbiaus su įstatymų leidėjais, kad užkirstų kelią piktnaudžiavimui valdžia. Anot jo, partija apie prezidento planus nežinojo. Han Dong Hook taip pat pažymėjo, kad jis mano, kad prezidento sprendimas yra neteisingas. Jis pridūrė, kad kariuomenė neturėtų laikytis „antikonstitucinės karo padėties“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

18:22 | Pranešama apie karinę techniką Seule, prasibrovę parlamentarai nubalsavo dėl karinės padėties atšaukimo

Socialiniuose tinkluose pradėjo pasirodyti vaizdo įrašai ir nuotraukos su Seulo gatvėse užfiksuota karine technika. 

Tuo tarpu į parlamentą prasibrovę parlamentarai nubalsavo už karinės padėties atšaukimą šalyje, praneša Pietų Korėjos žiniasklaida, kuri cituoja šalies nacionalinės asamblėjos pirmininką. 

REKLAMA

Pagal Pietų Korėjos konstituciją prezidentas po balsavimo turi atšaukti dekretą. Tuo tarpu prezidentui įvedus karinę padėtį buvo uždrausta bet kokia politinė veikla.

18:10 | Vadas: Pietų Korėjoje paskelbtos karo padėties sąlygomis draudžiama visa politinė veikla

„Visa politinė veikla, įskaitant Nacionalinio Susirinkimo, vietos tarybų, politinių partijų ir politinių asociacijų veiklą, taip pat susirinkimai ir demonstracijos yra griežtai draudžiami“, – sakė jis.

REKLAMA

Pareigūnas pridūrė, kad „visą žiniasklaidą ir leidinius kontroliuos karo padėties vadovybė“.

Kaip jau pranešta, kad Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas antradienį paskelbė nepaprastąją karo padėtį. Kreipdamasis į tautą jis tvirtino, kad toks žingsnis žengiamas „siekiant apsaugoti liberalią Pietų Korėją nuo Šiaurės Korėjos komunistinių jėgų keliamų grėsmių ir pašalinti antivalstybinius elementus“.

REKLAMA
REKLAMA

„Neatsižvelgdama į žmonių pragyvenimo šaltinius, opozicinė partija paralyžiavo valdymą vien dėl apkaltų, specialių tyrimų ir savo lyderio apsaugojimo nuo teisingumo“, – sakė prezidentas.

„Mūsų Nacionalinis Susirinkimas tapo nusikaltėlių prieglobsčiu, įstatyminės diktatūros, kuria siekiama paralyžiuoti teismų ir administracinę sistemas ir sugriauti mūsų liberalią demokratinę santvarką, landyne“, – kalbėjo Yoon Suk Yeolas.

Jis apkaltino opozicijos įstatymų leidėjus karpant „visus svarbiausius biudžetus, būtinus pagrindinėms šalies funkcijoms, tokioms kaip kova su nusikaltimais, susijusiais su narkotikais, ir visuomenės saugumo palaikymas“.

Pietų Korėjos opozicijos lyderis Lee Jae-myungas savo ruožtu pareiškė, kad naujai paskelbta karo padėtis yra „neteisėta“, ir paragino visuomenę susirinkti prie parlamento protestuoti.

Naujienų agentūra „Yonhap“ pranešė, kad Nacionalinis Susirinkimas buvo uždarytas, o ant pastato stogo leidosi sraigtasparniai.

17:44 | Seule prie parlamento protestuoti prieš karo padėtį susirinko šimtai žmonių

Šimtai žmonių susirinko prie Pietų Korėjos parlamento protestuoti prieš įvestą karo padėtį, matyti iš tiesioginės transliacijos.

„Atidarykite vartus, prašau. Jūsų darbas – saugoti Nacionalinę Asamblėją. Kodėl tuščiai stovite, kai parlamento nariai trypiami?“ – šaukė vidutinio amžiaus vyras vartus saugojusiai policininkų grupei.

REKLAMA

Pasak naujienų agentūros „Yonhap“, įėjimas į Nacionalinę Asamblėją buvo užblokuotas, parlamentarams uždrausta įeiti į pastatą.

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas antradienį paskelbė nepaprastąją karo padėtį, sakydamas, kad ši priemonė būtina siekiant apsaugoti šalį nuo „komunistinių jėgų“.

Jis apkaltino opoziciją simpatizuojant Šiaurės Korėjai ir antivalstybine veikla paralyžiuojant valdžią.

Pietų Korėjos opozicijos lyderis Lee Jae-myungas pasmerkė naujai įvestą karo padėtį kaip neteisėtą ir paragino visuomenę protestuoti prie parlamento.

15:50 | Pietų Korėjos prezidentas paskelbė šalyje karo padėtį

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas antradienį paskelbė nepaprastąją karo padėtį, sakydamas, kad ši priemonė būtina siekiant apsaugoti šalį nuo „komunistinių jėgų“.

„Siekiant apsaugoti liberalią Pietų Korėją nuo Šiaurės Korėjos komunistinių jėgų keliamos grėsmės ir pašalinti antivalstybinius elementus, (...) skelbiu nepaprastąją karo padėtį“, – sakė prezidentas tiesiogiai per televiziją transliuotame kreipimesi į tautą.

Jis apkaltino opoziciją simpatizuojant Šiaurės Korėjai ir antivalstybine veikla paralyžiuojant valdžią.

„Nepaisydama žmonių pragyvenimo šaltinių, opozicinė partija paralyžiavo valdymą vien dėl apkaltos, specialių tyrimų ir savo lyderio apsaugojimo nuo teisingumo“, – pridūrė Yoon Suk-yeolas.

REKLAMA

Antradienį Pietų Korėjoje įvedus karo padėtį, uždrausta bet kokia politinė veikla, o visą žiniasklaidą stebės vyriausybė, pareiškime teigė karinės padėties vadas Park An-su.

„Visa politinė veikla, įskaitant Nacionalinės asamblėjos, vietos tarybų, partijų ir politinių asociacijų veiklą, taip pat susirinkimus ir demonstracijas, yra griežtai draudžiama, – sakė jis. – Visą žiniasklaidą ir leidinius kontroliuoja Karo padėties vadovybė.“

Tiesiogiai transliuotuose televizijos filmuotuose kadruose buvo matyti ant pastato Seule stogo besileidžiantys sraigtasparniai.

Ragina protestuoti

Nuo pat atėjimo į valdžią 2022 metais Yoon Suk-yeolui sunkiai sekėsi įgyvendinti savo darbotvarkę opozicijos kontroliuojamame parlamente.

Šis netikėtas sprendimas buvo priimtas tuo metu, kai Yoon Suk-yeolo Liaudies jėgos partija ir pagrindinė opozicinė Demokratų partija toliau ginčijasi dėl kitų metų biudžeto įstatymo projekto. Praėjusią savaitę opozicijos įstatymų leidėjai parlamento komitete patvirtino gerokai sumažintą biudžeto planą.

Opozicija atėmė maždaug 4,1 trln. vonų (2,67 mlrd. eurų) iš Yoon Suk-yeolo pasiūlyto 677 trln. vonų biudžeto plano, sumažindama vyriausybės rezervo fondą ir prezidentūros, prokuratūros, policijos bei valstybinės audito agentūros veiklos biudžetus.

REKLAMA

„Mūsų Nacionalinė Asamblėja tapo nusikaltėlių prieglobsčiu, įstatymų leidžiamosios diktatūros, siekiančios paralyžiuoti teisminę ir administracinę sistemas ir nuversti mūsų liberalią demokratinę santvarką, lopšiu“, – sakė Yoon Suk-yeolas.

Pietų Korėjos opozicijos lyderis Lee Jae-myungas pasmerkė naujai įvestą karo padėtį kaip neteisėtą ir paragino visuomenę protestuoti prie parlamento.

„Prezidento Yoon Suk-yeolo neteisėtai įvesta karo padėtis negalioja“, – tiesioginės transliacijos metu sakė Lee Jae-myungas, kuris 2022 metų rinkimuose nedidele persvara pralaimėjo Yoon Suk-yeolui.

„Prašome dabar ateiti prie Nacionalinės Asamblėjos. Aš taip pat ten einu“, – pridūrė jis, ragindamas piliečius prisijungti prie jo ir pasipriešinti karo padėčiai.

Nacionalinė Asamblėja uždaryta

Yoon Suk-yeolas apkaltino opozicijos įstatymų leidėjus, kad šie sumažino „visus pagrindinius biudžetus, būtinus pagrindinėms šalies funkcijoms, pavyzdžiui, kovai su nusikaltimais, susijusiais su narkotikais, ir visuomenės saugumui palaikyti (...) ir taip pavertė šalį narkotikų rojumi ir sukėlė chaosą viešojo saugumo srityje“.

Prezidentas, buvęs prokuroras, savo opoziciją, turinčią daugumą 300 narių parlamente, pavadino „antivalstybinėmis jėgomis, siekiančiomis nuversti režimą“, o savo sprendimą – neišvengiamu.

REKLAMA

Yoon Suk-yeolas apibūdino karo padėties įvedimą kaip „neišvengiamą siekiant užtikrinti liberalios Pietų Korėjos tęstinumą“ ir pridūrė, kad tai neturės įtakos šalies užsienio politikai.

„Atkursiu šalyje normalią padėtį, kuo greičiau atsikratydamas antivalstybinių jėgų“, – pabrėžė jis, nepateikdamas išsamesnės informacijos, išskyrus tai, kad galioja karo padėtis.

Pietų Korėja yra ant žlugimo ribos, o Nacionalinė Asamblėja veikia kaip monstras, siekiantis sugriauti liberaliąją demokratiją“, – sakė jis.

Pasak „Yonhap“, įėjimas į Nacionalinę Asamblėją buvo užblokuotas, parlamentarams uždrausta įeiti į pastatą.

Nepaprastoji karo padėtis įvesta po to, kai naujausios „Gallup“ apklausos duomenimis, praėjusią savaitę Yoon Suk-yeolo reitingai sumažėjo iki 19 proc., daugeliui išreiškus nepasitenkinimą nepasitenkinimą dėl to, kaip jis sprendžia su ekonomika susijusius klausimus ir dėl skandalų, susijusių su pirmąja ponia Kim Keon-hee (Kim Keonhi).

Baltieji rūmai antradienį pareiškė, kad atidžiai stebi padėtį JAV sąjungininkėje.

„Administracija palaiko ryšius su Korėjos Respublikos vyriausybe ir atidžiai stebi padėtį“, – sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai, pavartodamas oficialų Korėjos Respublikos, kurioje dislokuota tūkstančiai JAV karių, pavadinimą.

zinok ir tu mums po.hui!
Va taip ir kyla pilietiniai karai, kai šalies priešai vis nepuola, tada pradeda politinės jėgos šalyje vienas kitą pulti kaip šunys. Pas mus irgi link to einama, Lietuva skaldoma visokiausių vidinių jėgų.
Galiu net atspeti kad esi ruskis. Sirija yra prorusiska ir daug desimtmeciu buvo finansuojama TSRS. Sirijos revoliucija neapsiejo be Kremliaus pagalbos. Taip kad tu esi avinas o Vasiliauskas parase visiska tiesa.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų