Italijos žiniasklaidai kalbėjęs politikas patvirtino, kad Romos pozicija karinės pagalbos Kyjivui klausimu nesikeičia – bus siekiama nutraukti Rusijos raketų antskrydžius.
Kiek anksčiau naujai išrinkta Italijos premjerė Giorgia Meloni pareiškė, kad Italija prisidės prie pagalbos Ukrainai, šiai siekiant apsiginti nuo Rusijos raketų puolimo. Šiuo metu yra svarstoma galimybė Ukrainai perduoti oro gynybos sistemų.
„Rusija svarsto branduolinės taktinės bombos panaudojimą. Mums tai yra nesuvokiama, o Maskvai – taip, jeigu bus peržengtas negrįžtamumo taškas, jeigu jie rizikuos patirti pralaimėjimą, tuomet taip. Trumpiau tariant, potencialiai tokia grėsmė egzistuoja, tačiau labai mažai tikėtina“, – „Il Messaggero“ cituojamas Italijos gynybos ministras.
Jis taip pat pridūrė, kad Rusija „peržengė ribą, kurios neturėjo peržengti“, o Italija, pagal savo galimybes, „be jokios abejonės padės gintis“, turėdamas omenyje ginkluotės tiekimą.
G. Crosetto akcentavo, kad raketų „nenusipirksi parduotuvėje, kaip šokoladinio sviesto“, nes tai yra sudėtingos sistemos, kurias reikia pagaminti ar paimti iš šalies atsargų. „Todėl, jeigu mes duodame Ukrainai oro gynybos sistemas, tai mes turime imti iš savo pačių atsargų, ir mes tai turime daryti taip, kad nenukentėtume patys bei būtume tikri dėl kokybės“, – aiškino jis.
Anksčiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad jo manymu Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas nerizikuos panaudoti Ukrainoje branduolinio ginklo: juk Kremliaus vadas „bijo mirties ir mėgsta gyvenimą“.
Nepaisant to, dar gruodžio 7-ąją Rusijos prezidentas pareiškė, kad „branduolinio karo grėsmė auga“.
Rugsėjo mėnesį Ukrainos žvalgyba tvirtino, kad tikimybę, jog Rusija panaudos Ukrainoje taktinį branduolinį ginklą vertina kaip „labai aukštą“. Tuo pat metu buvo tikinama, kad artimiausiu metu Rusija to nedarys.