Ši sutartis buvo įteisinta po to, kai Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja apkaltino branduolinį ginklą turinčią Šiaurės Korėją išsiuntus daugiau nei 10 000 karių padėti Rusijai kariauti prieš Ukrainą. Ekspertai sako, kad Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas mainais nori iš Maskvos gauti pažangių technologijų ir kovinės patirties savo kariams.
Kim Jong Unas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas strateginės partnerystės susitarimą pasirašė per Kremliaus šeimininko vizitą Pchenjane. Jis įpareigoja abi šalis kurios nors iš jų užpuolimo atveju „nedelsiant“ suteikti karinę pagalbą ir bendrai priešintis Vakarų sankcijoms. Atitinkamas susitarimas įsigaliojo nuo trečiadienio, kai Maskvoje abiejų šalių užsienio reikalų viceministrai Kim Jong Gyu ir Andrejus Rudenka apsikeitė ratifikavimo dokumentais, skelbė KCNA.
Praėjusį mėnesį įstatymų leidėjai Maskvoje vienbalsiai balsavo už šį susitarimą, kurį vėliau pasirašė V. Putinas. Pchenjanas savo ruožtu nurodė, kad susitarimas buvo ratifikuotas Kim Jong Uno dekretu. Anot KCNA, ši sutartis esą pasitarnaus kaip „stipri varomoji jėga, paspartinanti nepriklausomos ir teisingos daugiapolės pasaulio tvarkos be dominavimo, pavergimo ir hegemonijos sukūrimą“.
Po to, kai 2022 m. vasarį Maskva įsiveržė į Ukrainą, Šiaurės Korėja ir Rusija sustiprino tarpusavio karinius ryšius. Abiem šalims taikomos Junginių Tautų sankcijos – Šiaurės Korėja jų susilaukė dėl savo branduolinių ginklų programos, o Rusijai jos įvestos dėl karo Ukrainoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!