Okupantų motinos ir žmonos ne tik skundėsi, kad „biurų darbuotojai metami į šturmą“, bet ir pranešė apie „visišką savivalę“.
„Mūsų berniukai laikomi rūsiuose kaip karo belaisviai. Į tualetą jie gali nueiti tik lydimi ginkluotų karių (...) Be to, atvyksta nežinomi žmonės ir nusiveža berniukus nežinoma kryptimi šturmuoti įtvirtinimų. Iš mobilizuotų vyrų atimtas asmeninis turtas ir dokumentai“, – kreipimesi sako šauktinių artimieji.
Skundžiasi ir nusiteistieji
Nepasitenkinimo bangas kelia ir su būriu „Štorm-Z“, kurį sudaro nuteistieji, sutartis pasirašę asmenys. Nuteistiesiems, kurie sutinka kariauti, Rusijos Gynybos ministerija pažadėjo po pusmečio panaikinti teistumą, tačiau panašu, kad su tuo kilo problemų.
Pavyzdžiui, trys į Maskvą atvykę nuteistieji teigė, kad ši sąlyga jiems nebuvo įvykdyta, rašo „Obozrevatel“. Jų pagalbos prašymai buvo nesėkmingi: jiems buvo pasakyta, kad buvusių kalinių, tarnavusių „Štorm-Z“, statusas dar nenustatytas.
„Štorm-Z“ nariai taip pat sakosi esą apgaudinėjami dėl išmokų. Pavyzdžiui, 2023 m. vienas kalinys pasirašė sutartį su Rusijos Gynybos ministerija ir įstojo į būrį. Po to, kai 2024 m. vasarį jį sužeidė Ukrainos teritorijoje, jis buvo demobilizuotas, tačiau taip ir negavo jokių išmokų.
„Nei kompensacijos už mano sužeidimą, nei gubernatoriaus išmokos – nieko. Aš vis dar negaliu net atgauti savo dokumentų karo prievolės įstaigoje“, – socialiniuose tinkluose skundžiasi nuteistasis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!