„Jei amerikiečiai nori užkirsti kelią karui regione plisti, jie turi suvaldyti Izraelį“, – sakė užsienio reikalų ministras Hosseinas Amiras-Abdollahianas ir pridūrė, kad „vienas iš mūsų kelionės tikslų yra pabrėžti Libano saugumą“.
Irano užsienio reikalų ministras, kurio vyriausybė remia „Hamas“ ir kitas Artimųjų Rytų kovotojų grupuotes, ketvirtadienį pareiškė, kad „naujo fronto“ prieš Izraelį atidarymas priklausys nuo pastarojo veiksmų Gazos Ruože.
Nors Teheranas ilgą laiką remia „Hamas“, Irano pareigūnai tvirtina, kad jų šalis nėra susijusi su šeštadienį įvykdytu kovotojų išpuoliu prieš jos nesutaikomą priešą Izraelį.
Nepaisant to, Jungtinės Valstijos baiminasi, kad Izraelio šiauriniame pasienyje su Libanu atsivertų antrasis frontas, jei įsikiš „Hezbollah“ – kita Irano remiama gerai ginkluota islamistų grupuotė.
„Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. „Hamas“ kovotojai Izraelyje nužudė 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė apie 150 įkaitų. Izraelio smūgiai į „Hamas“ taikinius Gazos Ruože pareikalavo daugiau kaip 1,5 tūkst. žmonių gyvybių.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.